Fue Saç Ekimi

Fue Saç Ekimi
16 Mart 2016 tarihinde eklendi

Fue Saç Ekimi

Saç dökülmeleri ile beraber bazı bölgelerde gözle görülür açılmalar meydana gelir. Bu açılmalar zaman içerisinde kişisel sıkıntılar halini almaya başlar. Elbette bu durum kişiden kişiye göre değişmektedir fakat bir “tedavi yöntemi” arayan kişilerin varlığı da yadsınamaz derece fazladır. Fue ve Fut olmak üzere iki çeşit yöntem bulunmaktadır. Dilerseniz fue saç ekimi yöntemini hep beraber inceleyelim.

Fue saç ekim yöntemi

Fue saç ekimi tekniği; verici(donör) alan olan iki kulak üzeri ve arkasındaki bölgelerden, saç köklerinin 0.7 – 0.8 mm çapında silindirik ve mikro uçlar aracılığı ile teker teker çıkarılması işlemine denir. Saç köklerinin çıkarılması, mikro motor adı verilen bir cihazla gerçekleştirilir.

Saç ekimi işleminde başarılı sonuç alabilmek için gerekli olan kriterler

  • Saç hücrelerinin sağlıklı olması
  • Verici saha adı verilen alandaki saçların sık ve kalın olması
  • Saç ekiminin yapılacağı bölgenin, ekimi yapılacak hücreleri besleyebilme yetisi
  • Saç ekiminin yapılacağı alanın genişliği
  • Saç ekimini gerçekleştirecek olan hekimin ve ekibin tecrübesi

Saç ekiminin doğal görünüme ulaşabilmesi

Fue saç ekimi işleminde doğal bir görünüme ulaşmak için, evvela ön saç hattının nereden başlaması gerektiğine karar verilmesi gerekir. Bu karar verilme aşamasında; kişinin yüz şekli, saçlarının açıklık biçimi, burun ve çene ucu, kaş-burun arasındaki mesafe dikkatlice hesap edilmelidir. Normal bir düzeyde gözlemlenmiş olan, ön saç çizgisinin iki kaş arası noktasından 7 ila 11 cm arası mesafede olmasıdır.Tepe bölgesine saç ekimi

Başın tepe bölgesine yapılacak olan saç ekimlerindeki fayda, özellikle ön bölge saç ekimlerinde elde edilen faydadan daha az olmaktadır. Fakat tepe bölgesine yapılacak saç ekimlerine de gerekli özveri gösterilmelidir. Evvela tepe kısmında yer alan saçın dönebildiği alanlar, saçlar arasında örtücü bir özellik sunmakta olup, yapılmış olan saç ekiminden sonra doğal görünüm kazanmasına da yardımcı olabilir. Tepe bölgesine yapılan saç ekimlerinin kendi görünüme kavuşması 6 – 12 ay arasında bir süreç gerektirebilir.

Saç ekimi süresi

Bu işlem uzun süren bir uygulama gerektirmemektedir. Yaşanmakta olan vakit kaybı genellikle saç ekimi işlemine karar veme ve görüşme aşaması esnasında ortaya çıkmaktadır. Bu normal bir durum zira herşeyin dikkatlice konuşulup karara bağlanması gerekmektedir. Saç ekimi işlemi günde 6 – 8 saat süren bir uygulama içermektedir. Ekimi yapılacak olan bölgenin tamamen saçsız olması ise bu süreci uzatan nedenlerden birisidir. Kısmi olsa dahi biraz saç bulunması işi kolaylaştıracaktır.

Saç ekimi işlemleri öncesinde fikir sahibi olunması gereken birkaç bilgiye yer vermeliyiz.

  • Saç ekimi yaptıracak olan kişi operasyondan 1 hafta önce hazır olması gerekmektedir.
  • Saç ekimi yaptıracak olan kişi kanı sulandırıcı ilaçları kullanmamalıdır.
  • Sigara içenlerin önceden azaltması ya da sigarayı bırakması gerekmektedir. (en az 2 gün önceden içilmemelidir)
  • Saç ekimi yaptıracak olan kişi alkol almamalı yada saç boyası yaptırmamalıdır.
  • Saçlarda jöle ya da sprey gibi kalıntılar var olmamalıdır. Mutlaka temizlenmelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git