Gelin Makyajı

gelin makyajı
17 Mayıs 2015 tarihinde eklendi

Gelin Makyajı

Yaz aylarının girmesi ile düğün mevsimi de yaklaştı. Gelin adaylarımızı bir telaş sardı düğün telaşı yetmezmiş gibi birde kendilerinin hazırlıkları onları bir hayli yoruyor. Bizlerde sizin adınıza araştırma yaptık ve gelin adayları için gelin makyajına dair her şeyi paylaştık. Makyaj bayanların vazgeçilmezi fakat birde buna özel günler eklenince daha da bir önem arz etmekte. Gelin adayları aylar öncesinden araştırma yaparlar hangi makyözü tercih etmeliyim, nasıl bir makyaj uygulamalıyım, acaba bu yıl gelin makyajı modası nasıldır gibi birçok soru kafaları meşgul etmekte.

Bu Yılın Gelin Makyajı Modası

Makyaj bir moda ikonudur. Modayı, tarzı yansıtan temel unsurlardan biridir. Bu yüzdendir ki tıpkı kullandığınız kıyafetlerden teknolojik ürünlere kadar nasıl yeni sezon modaları varsa makyaj ve makyaj uygulamalarında modası olmakta. Bu sezon gelin makyajı modasına bakıldığında her yıl gözde olan pudra pembesi ve pastel tonlar yine bu yılda tahtını korumakta. Fakat bu yıl diğer yıllara nazaran daha renkli makyajlar görmekte mümkün. Bu yılın gelin makyajında ünlü modacılar ve tasarımcıların defilelerine bakıldığında göz makyajının ağırlıklı oluğu gelin makyajları görmekteyiz. Geçen yıllarda dudak ve pudra kullanımın ağır olduğu makyaj bu yıl daha geri planda ve gelin makyajında göz makyajı daha göze çarpmakta. Gözler daha fazla ön planda çıkmakta. Yine bu yıl gelin makyajına bakıldığında kullanılan konsepte göre makyaj modası değişmekte.

Düğün Mekanına Göre Makyaj Seçimi

Kır Düğünü Makyajı

Kır düğünü yapacaksanız gelin makyajınız daha hafif ve allığınız daha yoğun olmalı. Kır düğününe uygun kullanacağınız gelinlik seçimi sizin tercihiniz fakat kır düğünlerinde canlı çiçekler ön planda olduğu için gelin çiçeğinize göre makyaj yapmanız, çiçeğinizin renginde göz farı kullanmanız çekiciliğinize çekicilik katacak, tüm dikkatleri daha fazla üzerinize çekecektir.

gelin makyajı kır düğünü 2015 gelin makyajı kır düğünü için kır düğünü gelin makyajı

Kapalı Mekan Düğün Makyajı

Kapalı mekanda düğün yapacaksanız salon düğünü gibi bu düğün konseptinde orta tonda ağır ve daha kalıcı bir makyaj uygulamasınız. Kapalı alanda olduğunuz için daha sık terleyecek, buda yapılan makyajın çabucak akmasına bozulmasına sebep olacaktır. Bu yüzden daha kalıcı makyaj uygulatmalısınız. Fakat şuna dikkat etmenizi istiyoruz ki kalıcı makyaj aşırı kullanılmış malzemeler değildir. Tabiri caiz ise boya küpüne bürünmekten bahsetmiyoruz, sadece kaliteli bir baz ve kaliteli makyaj ürünleri ile kalıcılığı yakalamak mümkün. Kapalı mekanlarda gelin makyajı daha naif tonlarda olacaktır. Pudra pembeleri, hafif kırmızılıklar ve pastel tonlar tercih edebilirsiniz. Keza kahverengi tonları da kapalı mekanlarda kullanacağınız makyaj tonlarından biridir.kapalı alan düğünü için gelin makyajı gelin makyajı kapalı alan düğünü için gelin makyajı önerileri

Havuz Başı Düğün Makyajı

Havuz başı düğün konsepti için daha renkli makyaj yaptırmalısınız. Mavi tonlarında far ve göz kalemi kullanmanız uygun olacaktır. Veya havuz başında kır düğün tarzında yapacaksanız kullandığınız kuşak rengine kuşağınız yok ise yine pudra tonlarını tercih edebilir siniz.

gelin makyajı havuz başı kır düğünü için gelin makyajı önerileri gelin makyajı önerisi kır düğünü

Etkili Makyaj ve Doğal Görünüm Bu Yıl Moda

Kısaca bu yıl gelin makyajında pudra tonları tahtlarını korumakla yeniliklere açık makyajlar yapmakta mümkün. Tamamen sizin hayallerinize ve konseptinize kalmış. Son bir iki yıldır çıkan renkli kuşaklar, belden renkli fiyonklar ve daha renkli çiçekler ve bunlara uygun yapılan makyajlar yine ön planda. Artık gelin makyajı sadece makyaj yapılmış mı yapılmamış arasında değil, makyaj yapıldığının farkına vardırıp fakat aynı zamanda doğal görünmesinden yana olunan makyajları görmekteyiz.

Ünlü modacıların gelinlik defilelerinde kullandıkları gelin makyajlarında göz gezdirdiğimizde doğallığın ön planda olduğunu görmekteyiz. Doğallık vazgeçilmezler arasında. Ünlülerin makyözlerinin yapmış oldukları açıklamalarda da yine marjinal yapılardan ziyade doğallığı tercih edildiğin belirtmekteler. Sizlerde hayallerinizi gerçekleştirmek için hayalini kurduğunuz düğün makyajlarına bu yıl sınır tanınmıyor. Kişiye özel ve gelinliklerinde yapıları tarzları düşünülerek yapılan makyajların uygulanması ile hayallerinizi gerçekleştirmek mümkün.

Retro Makyaj Nasıl Yapılır başlıklı yazımız için tıklayınız.

Kalıcı Göz Makyajı başlıklı yazımız için tıklayınız.

Lacivert Göz Makyajı başlıklı yazımız için tıklayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git