Gelin Saçı Nasıl Olmalı?

Gelin-Saçı-Modelleri-2011-37
26 Ağustos 2015 tarihinde eklendi

Gelin Saçı Nasıl Olmalı?

Yaz geldi ve artık herkes evlilik mevsiminin tadını çıkarmaya başlıyor! Yaz aylarında evlenmek demek, daha çok bizlerin uygun gördüğü bir evlilik çeşididir, bu yüzden de genel olarak evlilik gibi durumları yaz aylarında gerçekleştiririz. Makyajından, saçına kadar pek çok durumu göz önünde bulundurmakta genel anlamda kadınlarımız için daha çok görülen bir durumdur. Peki, gelin saçı nasıl olmalı? Son dönemlerin tartışılan durumlarından bir tanesi olarak görülen gelin saçı, şimdi sizlere birkaç adımda anlatacağımız gibi uygulandığı zaman “kusursuzluğu” tam anlamıyla sunabilecek.Gelin Saçı İçin Ayrıntılar!

  1. Gelinliğinizi kuaförde giyin! Makyajı da aynı yerde yaptırma durumunuz var ise saç yapımı ve makyajı tamamlamadan önce gelinlik giymek, tam anlamıyla sizlerin uyum ve konsepti ortaya koymanızı sağlayacaktır. Yere bir kumaş parçası örtüp üzerinde durduğunuz zaman gelinlik kesinlikle kirlenmeyecektir!
  2. Randevu saatine dikkat edin! Mutlaka planlanandan 1 veya 1.30 saat önce randevu almalısınız. Kuaför seçmeden evvel gelin başı yaptırmış arkadaşlarınıza danışmak daha iyi sonuçlar almanızı sağlar. unutmayın, çok az vaktiniz var ve işinde iyi olan bir kuaför seçmeniz çok öncesinden yapmanız gereken bir işti!
  3. Düğün konseptinin olacağı bölgeyi gözden geçirin! Bu durumla beraber doğru konsepti uygulayabilirsiniz. Şöyle ki, kır düğünü için açık saçlarda minik çiçekler daha hoş durur; bunun yanı sıra balo salonu ise topuz bir model sizler için daha iyi duracaktır. İklim koşullarını da göz önünde bulundurduktan sonra sizler için artık tam anlamıyla konsepte uygunluk söz konusu olacaktır!
  4. Damada uyumlu olun! Aranızda boy farkı var ise topuz ve topuklu ayakkabı sizi damattan uzun gösterebilir. Bu yüzden gelin başı yapılırken boy unsurunu göz önünde bulundurmak önemlidir. Zira kuaförünüz sizleri bu anlamda en iyi şekilde yönlendirmeyi de ihmal etmeyecektir.
  5. Gelin başında favori saç topuzdur! Fakat saçlarınız uzun değilse küçük aksesuarlar ile tatlı bir imaj yaratabilirsiniz. Kuaförünüzden aynı zamanda postiş ve peruk gibi gizli saç kiralama durumu da mümkün olabilir. Eğer amacınız duvak takmak ise, duvağın saça tutturuluş ve çıkartılış yöntemlerini iyi öğrenmek gerekir ki, bu durum sizleri aksiliklerden tam anlamıyla koruyacak bir işarettir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git