Genç Yaşta Göz Çevrenizde Kırışıklık Mı Var

Genç Yaşta Göz Çevrenizde Kırışıklık Mı Var
14 Eylül 2017 tarihinde eklendi

Genç yaşta ciltte kırışıklıklar oluşmasının nedeni genetik ve çevre faktörleri olabileceği gibi gün içerisinde yaptığımız yanlış alışkanlıklarda olabilmektedir. Yaşın ilerlemesi ile genel olarak oluşan kırışıklıklar yanlış bakım ve yanlış uygulamalar yüzünden genç yaşta da oluşabilmekte ve bu da hoş olmayan bir görünüme neden olmaktadır. Sizin de genç yaşta göz çevrenizde kırışıklıklar mı var? Bunun için yapabileceğiniz bazı uygulamalar bulunmaktadır.

Göz Çevresinde Kırışıklıklar Oluşmaması İçin Dikkat Edilmesi Gereken Davranışlar Nelerdir?

Genç yaşta göz çevrenizde kırışıklık oluşmasını istemiyorsanız günlük hayatınızda dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar vardır ve bu noktalara dikkat ederek erken kırışıklık oluşumunun önüne geçebilir ve daha sağlıklı bir göz çevresine sahip olabilirsiniz. Genç yaşta göz çevrenizde kırışıklık mı var? Bu duruma karşı dikkat edilmesi gereken alışkanlıkları şu şekilde sıralayabiliriz.  • Makyajdan kaynaklı kırışıklıklar: Makyaj kadınların daha güzel görünmesini ve ayrı bir güzelliğe sahip olmasını sağladığı gibi cildin daha hızlı yaşlanmasına ve yıpranmasına da neden olan bir güzellik tercihidir. Tercih edeceğiniz makyaj malzemelerinin doğal ürünlerden üretilmiş olması cildinize daha az zarar görmesini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra makyaj malzemeleri ne kadar doğal olursa olsun uzun süre ciltte durduklarında cilde zarar vermekte ve gözenekleri kapattığı için derinin nefes almasına engel olmaktadır. Gözeneklerin tıkanması derinin nefes almasına engel olduğu gibi yağın dışarı atılmasına da engel olmakta ve ilerleyen zamanlarda sivilce oluşmasına sebep olmaktadır. Cilt sorunlarını önlemek için makyajın en kısa sürede temizlenmesi ve uyumadan önce kesinlikle yıkanması gerekmektedir.
  • Güneş kremi kullanmamak ve sıcak saatlerde dışarı çıkmak: Güneş kremi, güneşten gelen zararlı ışınların cilde zarar vermesini engellediği gibi aşırı sıcağın da cilde geçmesini önlemektedir. Aşırı sıcağa ve zararlı güneş ışınlarına maruz kalan ciltlerde lekelenmeler olduğu gibi cildin yapısı da zarar görmekte ve bundan dolayı kırışıklıklar oluşmaktadır. Güneşe çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalı ve bu konu da hassas olunmalıdır.
  • Yanlış uyku pozisyonları: Uyku esnasında farklı pozisyonlarda yatan ve sürekli yüz üstü gelen kişilerde daha çok kırışıklık oluştuğu bilimsel olarak açıklanmıştır. Yüzünüzde oluşan baskı cildinizin sıkışmasına ve zamanla kırışmasına neden olmaktadır bu yüzden yatış pozisyonlarında olabildiğince yüz üstü durmaktan kaçınmak gerekmektedir.
  • Buhar banyosu: Buhar banyoları gözeneklerin açılması ve cildin yumuşaması için tercih edilen bir yöntem olmasına karşın aşırı sıcak uzun vadede cilde zarar vermekte ve cildin asit ve yağ dengesinin bozularak formunu kaybetmesine neden olmaktadır. Buhar banyolarında aşırı sıcağa karşı cildi korumak gerekmektedir.

Cilt Kırışıkları Nasıl Tedavi Edilir?

Genç yaşta cildinizde kırışıklık mı var? Çözüm için yaptığınız yanlış davranışları bırakmanız ve bıttım sabunu gibi cilt kırışıklıklarına çözüm olan doğal ürünler kullanmanız gerekmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git