Gençleşmek İçin Cilt Maskesi Tarifleri

Gençleşmek İçin Cilt Maskesi Tarifleri
1 Eylül 2016 tarihinde eklendi

Gençleşmek İçin Cilt Maskesi Tarifleri

Yaşlanmak belki de tüm insanlığın ortak korkusudur. İnsan hep aynı güzellikte, dinçlikte kalmak istese de yaş aldıkça yüzümüze, cildimize eklenen kırışıklıklar, çizgiler hayatın birer gerçeğidir. Ne kadar istesekte bu şekilde gelişir ve gider. Fakat kırışıklıkları, çizgileri, lekeleri, gözaltı torbalarının varlığını çeşitli yöntemlerle yok etmeyi başarabiliriz. Bazen yok edemesek bile etkilerini azaltabiliriz. Daha genç ve daha dinamik bir görünüş oluşturmak sadece bizim elimizde. Çeşitli cilt maskelerle daha genç görünmek mümkündür. Hem de çoğunu evde kendimiz hazırlayabiliriz. Böyle bir şey mümkünken köşede oturup buna seyirci kalacağınızı ben düşünmüyorum. Peki, ya siz?

Cilt Maskeleri:

İleri yaşların verdiği kırışıklıklar ve koyu renkli lekeler insanların korkulu rüyasıdır. Belki her rüya gerçek olmaz ama yaşınız geçtikçe yaşlarınızın size armağanı mı desem ne desem. Hayatın gerçeği desem daha doğru olur. Peki, size bu kırışıklıklardan kurtulma yolunun Papaya meyvesinin özlerinden geçtiğini söylersem. Bir tropikal olan bu meyve içinde bulunan birçok yararlı vitamin ve enzimle hem hücre yenilenmesini sağlayıp hem de derideki kolajeni uyarır.(Kolajen vücudu bir arada tutan bir proteindir.)Kırışıklıklar ve koyu lekeler için bu meyveyi kullanmak yararınıza olacaktır. Tek yapmanız gereken içindeki çekirdeği çıkarıp meyveyi yüzünüzde kullanmak istediğiniz bölgelere uygulamanız. Daha sonra yaklaşık bir yarım saat bekletip bizce soğuk isteğe bağlı olarak ılık suyla durulayınız. Farkı düzenli periyotlarla uyguladıktan sonra fark edeceksiniz.-Cildiniz mat ve canlılığını kaybetmiş derecede solgun mu? Nergis çiçeğinin özleri tam da bu sıra devreye giriyor. Nergis çiçeklerini 3 gün süreyle bir kapta suda bekletin. Bu sudan 1 yemek kaşığı alıp içine bir adet ezilmiş avokado yağı koyup, birkaç damla da zeytinyağı ekleyince maskeyi tamamlamış olacaksınız. Bunu her gece uyumadan yüzüne uygulamanız yarım saat bekledikten sonra cildinizi duruladıktan sonraki cilt parlaklığınız gözlerinize de bir ışıltı katacak.

-Eğer cildiniz kuruysa ve bu sizi rahatsız etmeye başlamışsa size önereceğim diğer eşsiz meyve Hindistan cevizidir. Hindistan cevizindeki bulunan özler vücudun yapısının gelişmesinde etkili rol oynar. Ve derinizin kuruluğunu alır.2-3 damla Hindistan cevizi yağı,1 yemek kaşığı ezilmiş mangoyu ve 1 yemek kaşığı ezilmiş papayayı bir kapta tamamen birbiriyle özleşene kadar karıştırın. Tamamen harmanlanınca maskeniz hazır duruma gelmiştir. Artık uygulamaya geçebilirsiniz. Vücudunuz istediğiniz bölgelerine istediğiniz kadar uygulayın. Yarım saat kadar beklettikten sonra durulayın. Yumuşak bir cilt sizin de hakkınız.

-Balın etkileri elbette saymakla bitmez. Cildin geri dönüşümünde faydaları inkâr edilemez.1 tatlı kaşığı bal,1 tatlı kaşığı yoğurt ve 2-3 damla yeşil çayı bir kâse içinde kıvama gelene kadar karıştırın. Daha sonra yüzünüzde uygulamak istediğiniz bölgelere uygulayın.15 dakika bekletip durulayın. Aynadaki görüntünüzü seveceksiniz.

-Boynumuzdaki oluşan kırışıklıklar için ne yapılabilir sorusuna da şöyle bir yöntemle cevap veriyoruz. Bir yemek kaşığı buğday kepeğini 2-3 damla argan yağı ile bir kap içinde kıvama gelene kadar iyice karıştırın. Bu maskenizin tamamlamasında yeterli olacaktır. Artık uygulamaya geçebilirsiniz. Boynunuza sürüp yarım saat beklettikten sonra durulayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git