Gençleşmek İçin Kök Hücre

Gençleşmek İçin Kök Hücre
30 Kasım 2015 tarihinde eklendi

 Gençleşmek İçin Kök Hücre

İnsanoğlu maalesef zamana karşı koyamıyor ve hepimiz yıllar geçtikçe yaşımızın verdiği görüntü değişiklikleri yaşıyoruz. Zaman geçtikçe yüzümüzde oluşan kırışıklıklar, izler ve lekeleri geçirmenin birçok yolu var. Teknoloji ve estetik cerrahinin gelişmesi ile yıllara meydan okumak artık mümkün bir hal aldı. Fakat çoğumuz ameliyat masasına yatmak ve sancılı süreçler geçirmeden gençleşmek istiyoruz. Gençleşmek için kök hücre yöntemi tam da bu yüzden oldukça ideal bir yöntem. Hem vücudunuza kimyasal enjekte edilmiyor hem de lokal anestezi ile 1-1,5 saatlik bir zaman diliminde gerçekleşiyor. Üstelik dikiş ve hastanede kalmanız gerekmeden.

Gençleşmek için kök hücre yöntemi genel olarak şu şekilde ilerliyor;

  • Doktorunuz tarafından cildinizin en hasarsız ve güneşe maruz kalmamış bölgesi analiz edildikten sonra bu bölgeden doku alınıyor. Bu bölge genellikle kulak arkasından seçiliyor.
  • Alınan doku laboratuara gönderilerek fibroblastlarına ayrılıyor ve çoğaltılıyor. Fibroblast cildin genç kalmasını sağlayan hücrelerdir.
  • Laboratuar işlemleri tamamlandıktan sonra doktorunuz yüzünüzün anatomisini iyi bir şekilde analiz etmeli ve bu doğrultuda çoğaltılan hücreleri doğru bölgeye enjekte etmelidir. Sağlıklı bir işlem için doktorunuz ile işlem öncesi detaylı bilgi alışverişi yapmalı ve isteklerinizi belirtmelisiniz. Doktor da bu doğrultuda yüzünüzün ihtiyaç analizini yaparak doğru dozda doğru karışımı uygulamalıdır.
  • Kök hücreler doğru bölgelere enjekte edildikten sonra bu hücreleri uyandırmak için ek işlemler yapılmaktadır.
  • Bu dört adım tamamlandıktan sonra cilt gerilmiş olacak ve kırışıklıklar yok olacaktır.


Alerji Riski Var Mıdır?
Kök hücrelerin kendi dokunuzdan elde ediliyor olması vücudunuza kimyasal girmesini önleyecek ve alerji riskini sıfıra indirecektir.
Yara İzleri İçin Kök Hücre Yöntemi Kullanılır mı?
Ayrıca kök hücre tedavisi ciltteki yara izleri için de kullanılmaktadır. Yaralanmalar sonucunda ciltte Kemokin adı verilen maddeler ortaya çıkar, kök hücre enjekte edildiği yerdeki Kemokini algılayarak yok eder ve yara izlerinin geçmesini sağlar.
Etki Süresi Ne Kadardır?
Gençleşmek için kök hücre yöntemi yaklaşık 1 ile 5 yıl arası etkisini sürdürmektedir. Uzun süre etkisini gösteriyor olması kök hücre tedavisinin tercih edilmesinde büyük bir rol oynuyor.
Etkisini Ne Zaman Göstermeye Başlar?
Kök hücre tedavisi uygulanır uygulanmaz etkisi gözle görülebilir.
Akne İzleri İçin Kullanılabilir Mi?
Özellikle gençlik yıllarımızdan kalan akne izleri yüzümüzde küçük çukurlar oluşturmuş olabilir. Bu izler için genellikle sentetik madde enjeksiyonları yapılmaktadır fakat bu maddeler cilde zarar verir ve etkisi kalıcı olmaz.

Kök hücre tedavisi ile bu bölgeye enjekte edilen kök hücreler akne izlerini geçirmekte ve uzun süre kalıcı olmaktadır. Yağ hücresi ile yapılan gençleşmenin yerini artık kök hücreler almıştır. Yağ hücreleri enjekte edildikleri bölgede havasız kaldıklarından dolayı erimeye başlarlar ve yok olurlar bu yüzden etkileri çok kısa sürer. Fakat gençleşmek için kök hücre yöntemi ile kök hücreler bulunduğu yerde çoğalır ve tedavi etme özellikleri olduğundan ciltteki kusurları geçirirler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git