Gençleştirici Maskeler

Gençleştirici Maskeler
4 Mayıs 2017 tarihinde eklendi

Olduğumuzdan genç görünmeyi ya da olduğumuz yaşta görünmeyi hepimiz isteriz. Özgüvenimizin yükselmesi ya da yerine gelmesi için gerekli olan şeylerden biri de kendimizi iyi hissetmemizdir. Eğer çirkin, yaşlı hissediyorsak veya istediğimiz gibi göründüğümüzü düşünmüyorsak geçirdiğimiz gün bizim için hiçte iyi bir gün olmayabilir. Görünüşümüz bize psikolojik olarak bir baskı kurar. Cildimizin baskısı da buna bir örnek olarak gösterilebilir.

Cildimizde kırışıklıklar olması ve bunlara karşı bir tedbir almamanız ileriki hayatınızda daha fazla kırışıklıklarla yaşamanıza neden olabilir. Daha basit olarak yüzümüzde çıkan küçük kırmızı bir sivilce ile bile bir gün geçirmek istemeyiz. Bir sivilce bile bizi bu kadar kötü hissettiriyorsa, kırışıklıklarımız kim bilir ne kadar kötü hissettirir. Yaşlı görünmenizin tek sebebi kırışıklıklarınız değildir. Cildiniz de oluşan sarkıklar ya da çatlaklar da yaşlı bir görünüm de olmanıza neden olur. Sarkıklar ve çatlaklar genel olarak fazla kilonuzu verdikten sonra ortaya çıkan problemlerdir. Yada doğum yaptıktan sonra geriye kalan kötü anılar diyebilir. Bütün bu problemler yaşlı görünmenize neden olur. Genç görünmek için de bu problemlerden kurtulmalısınız. Sağlıklı olarak kurtulmanın yolu ise doğal malzemeler ile uyguladığınız maskelerdir. Bu gençleştirici maskelerden birkaçını sizlerle paylaşmak isterim.

Ciltteki Kırışıklıklara Ve Sarkmalara Doğal Maske

Malzemeler;

  • 1 paket yaş maya
  • 2 yemek kaşığı elma suyu
  • 2 çay kaşığı karbonat
  • 1 çay kaşığı limon suyu
  • 2 yemek kaşığı süt


Yapılışı;

Maya, karbonat ve sütü iyice karıştırınız. Ardından limon suyunu ve elma suyunu da ekleyip karıştırınız. Eliniz ile gözlerinizin içerisine kaçırmamaya dikkat ederek yüzünüzün tüy bitimine kadar sürünüz. Dudaklarınıza sürmemenizi tavsiye ederim. Maskeyi sürdükten sonra en az 15 en fazla 30 dakika bekletiniz. Sonra bol su ile yıkayınız ve havlu ile bastırmadan kurulayınız. Bu maskeyi hafta da en az 2 kere yapmanız yüzünüzün gerilmesine ve canlı görünmesine yardımcı olur. Fakat isterseniz her gün de uygulayabilirsiniz. Her gün uygulayacak olursanız yüzünüzde uzun süre bekletmemenizi öneririm.

Ciltteki Sivilcelere Doğal Maske

Malzemeler;

  • 3 adet küçük aspirin
  • 2 tatlı kaşığı bal
  • 4 damla çay ağacı özü
  • 1 çay kaşığı zeytinyağı

Yapılışı;

Aspirini toz haline gelene kadar eziniz. Ardından diğer malzemeler ile kapaklı bir kapta iyice karıştırınız. Sivilce olan bölgeye bolca sürünüz. Bu işlemi yüzünüzde sivilce çıktığı her an yapabilirsiniz. Fakat sivilce oluşumunu önlemek isterseniz, malzemelerin içerisinde bulunan çay ağacı özü ve aspirini çıkararak geri de kalan malzemeler ile bir karışım daha yaptıktan sonra yüzünüzün her tarafına iyice yedirin. 15 dakika gibi bir süre cildinizde bekletiniz. 15 dakikanın sonunda yüzünüzü ılık su ile yıkayınız ve kuruladıktan sonra pamuk ile gül suyu sürünüz. Gül suyunu sürmeniz yüzünüzün pamuk gibi yumuşacık olmasına yardımcı olacaktır.Gençleştirici maskeleri düzenli olarak uygularsanız belli bir süre sonunda olumlu bir sonuçla karşılaşırsınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git