Göğüs Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

gogus-buyutme-defne-erkara
5 Ağustos 2016 tarihinde eklendi

Göğüs Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bayanlar için göğüsler, vücut yapısında son derece önemli bir yere sahip durumdadır. Küçük göğüslere sahip olmak bayanların önemli bir kısmını rahatsız eden bir durumdur. Bu nedenle göğüslerin yapısı, bayanları gerek bedenen gerekse ruhen etkiler. Tüm bunlarla bağlantılı olarak estetik ameliyatlar arasında göğüs büyütme ameliyatı, bayanlar tarafından yoğun bir talep görmektedir.

Meme dokusunun alt kısmına yerleştirilen silikon protezlerle memelerin arzu edilen büyüğe sahip olması sağlanır. Böylece göğüsler daha iri ve dolgun bir görünüme kavuşur. Göğüs büyütme ameliyatları, yalnızca göğüslerinin küçük olmasından muzdarip olanlar için değil, aynı zamanda doğum, ameliyat ve kilo kaybı sonrasında göğüs deformasyonuna uğramış olan bayanlar için de uygulanan bir operasyondur.

Göğüs büyütme ameliyatları, oldukça küçük ve sönük bir yapıya sahip olan göğüslerin büyütülüp dolgunlaşmasını sağlamakla birlikte amaç yalnızca göğüslerin büyümesini sağlamak değildir. Şekillendirmeye yönelik müdahaleler ile güzel bir şeklin verilmesi son derece önemli bir yer tutmaktadır. Bu doğrultuda operasyon sırasında kullanılacak olan protezin seçimi, hastanın cilt yapısı, göğüs kafesinin bulunduğu konum ve vücudun sahip olduğu görünüm mutlaka değerlendirilmesi gereken önemli ölçütlerdir.

Göğüs Büyütme Ameliyatı, 3 farklı yöntemi bulunmaktadır. Bunlar:  1. Yağ Enjeksiyonu İle Göğüs Büyütme Operasyonu: Uygulanan bu yöntem esnasında silikon meme protezi kullanılmaz. Göğüs dokusunun veya göğüs kasının altına yağ enjekte edilir ve bu şekilde göğüslerin büyümesi sağlanır. Yağ enjeksiyonu kullanılarak uygulanan göğüs büyütme ameliyatlarında kullanılmakta olan yağ dokusu, tamamen hastaya aittir. Ancak şunuda ifade etmemiz gerekir ki bu yöntem, herkese uygun bir yöntem değildir.
  2. Doğal Göğüs Büyütme Operasyonu: Dogal göğüs büyütme tekniği ile yapılmakta olan ameliyatlarda hastaya uygun olan göğüs silikonları belirlenir ve operasyon gerçekleştirilir. Seçilen göğüs silikonunun büyüklüğü, hasta için uygun boyda olmalı, dışarıdan bakıldığında göğsü bir görünüme sahip bulunmalıdır. Bu operasyon türüne başvuran hastaların ameliyat oldukları hiçbir şekilde belli olmaz.
  3. Koltuk Altından Göğüs Büyütme Operasyonu: Uygulanan bu yöntem esnasında koltuk altından yaklaşık 3 cm genişliğinde bir kesi açılır. Açılan bu kesiye silikon jel uygun bir şekilde yerleştirilir. Açılmış olan bu kesiden silikon jel meme altına kadar iletilir ve meme kasının üst ya da alt kısmına yerleştirilir. Göğüs büyütme ameliyatın bu yöntem doğrultusunda yapılması durumunda göğüslerde herhangi bir izin kalması gibi bir durum söz konusu değildir. Ama koltuk altında iz kalır.

Memelerde ileri boyutta bir sarkma durumu oluşmuş ise bu bayanlarda tek başına göğüs büyütme uygun bulunmaz. Böyle bir sorunun söz konusu olması halinde göğüs büyütme operasyonunun yanı sıra, dikleştirmeye yönelik operasyonun da mutlaka uygulanması gerekmektedir. Bu iki operasyon aynı anda yapılabileceği gibi farklı zamanlarda da gerçekleştirilebilmektedir. Ama bir arada yapılması daha uygun olur.
www.defneerkara.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git