Gölgeli Göz Farı Nasıl Uygulanır?

gölgeli-göz-makyajı
21 Nisan 2015 tarihinde eklendi

Gölgeli Göz Farı Nasıl Uygulanır ve Gölgeli Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Son zamanların en trend makyajı şüphesiz çeşitli far renklerini karıştırarak gölgeli yapılan makyajlar, öyle düz bir far sürüp kalem çektiğimiz günler artık eskide kaldı. Gölgeli göz makyajı nda çok daha çarpıcı ve etkileyici bakışlar sağlayabilirsiniz. İsterseniz gelin bu makyaj tekniği nasıl uygulanır ondan bahsedelim.

Gölgeli Göz Farı Uygulama Teknikleri;

Öncelikle kozmetik ürünü satan hemen her yerde gölgeli yani koyudan açığa doğru giden üçlü dörtlü far paletlerinden edinmelisiniz.

Gelelim uygulamaya öncelikle;  1. Göz kapaklarınızda makyaj varsa onu bir tonik yardımıyla temizleyin ardından göz makyajı mızın daha kalıcı ve uzun süreli olması için göz kapağımıza bir nemlendirici krem sürerek nemlendirin. Bu göz makyajı mızın daha kalıcı olmasını sağlayacaktır.
  2. Bu işlemden hemen sonra ten rengimizin bir veya iki ton açığı olan bir fondöteni ya da far bazını göz kapaklarınıza uygulayın.
  3. Sonrasında far paletinizde bulunan en açık renk farı bir far fırçası yardımıyla tüm göz kapağına eşit bir şekilde dağıtın böylece göz kapağınıza astar çekmiş olursunuz.
  4. Gölgeli göz farı uygulama tekniklerinde diğer önemli nokta ise far renkleriniz hangi renkte olursa olsun kaş altınıza beyaz renkte bir far ile ince bir geçiş yapın. Bu işlem ile göz makyajı nız daha belirgin bir şekilde görülecek.
  5. Göz makyajı nız için yaptığınız bu uygulamalardan sonra far paletinizdeki en açık tondan bir ton koyu olan rengi göz pınarlarınızdan başlayarak göz kapağınızın yarısına kadar uygulayın sonrasında farınızın bundan sonraki bir ton koyu rengiyle boş kalan diğer yarısından başlayarak göz bitimine kadar bu farı uygulayın ve farı uygularken kirpik diplerinize bu tonun iyice geçmesini sağlayın. Farı istediğiniz yoğunlukta sürebilirsiniz fakat en son sürdüğünüz tonu biraz daha yoğun geçmelisiniz ki daha derin bakışlar elde edin.
  6. Göz kapağınızın ortasında iki rengin iç içe geçmesi için parmağınızla yada fırça yardımıyla sağa sola hafif dokunuşlar yaparak karışmasını sağlayın.
  7. Son olarak gölgeli farınızı daha güzel göstermek için kirpik diplerine siyah bir göz kalemiyle ince bir geçiş yapın işte bu kadar! Gölgeli Göz Farı Nasıl Uygulanır artık biliyoruz..

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git