Göz Altı Morlukları İçin Bakım Maskesi Önerileri

goz-alti-morluklari-icin-bakim-maskesi-onerileri
25 Aralık 2016 tarihinde eklendi

Göz Altı Morlukları İçin Bakım Maskesi Önerileri

Göz altı morluklarının en büyük sebebi yorgunluk, uykusuzluk, stres, alkol ve düzensiz beslenmedir. Geceleri geç saatlere uyumuyor, kötü besinlerle besleniyor, sigara ve alkolü sık biçimde tüketiyorsanız gözlerinizin altında halka biçiminde büyük morluklar meydana gelecektir. Bu morluklar büyük bir cilt sorunudur. Morlukları makyaj ile kapatmak çok zor olmaktadır. Aynı zamanda bazı göz altı morlukları düzenli yaşama rağmen geçmiyor olabilir. Bu durumlarda yapılacak en iyi şey bakım maskesi kullanmak olacaktır. Bu sonradan meydana gelen göz altı torbalarının alerji, egzama gibi birçok nedeni olduğu bilinmektedir. Göz altı morlukları için bakım maskesi önerilerine yazımız sayesinde ulaşabilirsiniz. Bakım maskeleri kolay biçimde hazırlanmaktadır.

Yumurta Akı ve Bal Maskesi

Maskeyi hazırlamak için dilediğiniz miktarda bal ve yumurta akı kullanabilirsiniz.Bu malzemeler sonrasında muhafaza edilemeyeceği için az miktarda hazırlanması daha uygun olacaktır. Bu maske için gerekli malzemeleri bir kabın içine alın ve iyice karıştırın. Sonrasında maskeyi göz altınıza sürün ve bir süre bekleyin. Durulama işlemini soğuk su ile yapmanız daha uygun olacaktır. Bu maske göz altı torbaları bitene kadar her gün kullanılmalıdır. Bu maske ile cildinizdeki gözenekler gözle görülemez bir hale gelecektir. Hem yumurta akı hem de bal cilt için gerekli nemi sağlayan ürünler arasında yer almaktadır. Maskeyi yalnızca göz altınıza değil tüm göz çevrenize uygulayabilir ve kullanabilirsiniz.

Limon ve Badem Yağı MaskesiLimon içinde bol miktarda E vitamini, magnezyum ve kalsiyum bulunmaktadır. Limon ile hazırlanan maskeler cildi daha parlak bir hale getirmektedir. Maskede yarım çay kaşığı limon ve 1 çay kaşığı badem yağı gereklidir. Bu malzemeleri karıştırın ve göz altlarınıza gözlerinize değmemesine dikkat edecek biçimde sürün. 10 dakika beklemesi sonrasında maskeyi soğuk su ile durulayabilirsiniz. Maske için limonu az kullanmaya özen göstermelisiniz. Maskenin fazla kullanılması ile ciltte kızarıklıklar meydana gelecektir.

Salatalık ve Patates Maskesi

Salatalık dilimleri çok kullanılan bir üründür. Gün içinde çok yorgun olduğunuzda, gözleriniz ağrıdığında, bilgisayar başında çok fazla vakit geçirdiğinizde gözlerinize ve göz altlarınıza salatalık dilimi koyabilirsiniz. Salatalık dilimleri gözlerinizin tüm yorgunluğunu alacaktır. Salatalık dilimlerinin soğuk olması önemlidir. Soğukluğu geçtikçe yeni dilimler kullanabilirsiniz. Aynı etkiyi patates dilimleri de yapacaktır. Bu ürünleri günlük bakım ve dinlendirici olarak kullanabilirsiniz. Patates ve salatalık dilimleri doğal ürünlerdir.

Yeşil ve Papatya Çayı Maskesi

Günde bir bardak yeşil çay tüketmeniz tüm sindirim sisteminiz için gereklidir. Kullandığınız bu yeşil çayın poşetini kullandıktan sonra gözlerinize koyabilirsiniz. Göz kapaklarınızın üstüne koymanız etkili olacaktır. Çayı da göz altlarınıza sürebilir ve morluklardan kurtulabilirsiniz. Göz altı morlukları için bakım maskesi önerileri kısaca bunlardan oluşmaktadır. Evde hazırlanan kolay maskeler sayesinde göz altı morlukları kaybolacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git