Göz Çevresi Kırışıklıklarına Çözüm

Göz Çevresi Kırışıklıklarına Çözüm
27 Ocak 2016 tarihinde eklendi

Göz Çevresi Kırışıklıklarına Çözüm

Mimiklerimizin çoğunu gözlerimiz ve kaşlarımızla gerçekleştirdiğimiz için yüzümüzün en çok kırışmaya meyilli bölgesi göz kenarlarıdır.  Yaşlanmaya bağlı olarak göz çevresindeki cilt dokusu esnekliğini kaybeder ve kırışıp sarkmaya başlar. Bir insanın yaşını tahmin etmek için gözlerindeki ifadeye bakmamız bu yüzdendir. Her geçen yıl bakışlarımızdan bir şeyler götürür. Yanı sıra düzensiz yaşam, sağlıksız beslenme, sigara alışkanlığı ve stresli ortamlara maruz kalma da göz çevremizin hoş görünmeyen kırışıklıklarla dolmasına yol açar. Özellikle kolajen denilen maddenin eksikliği cildin gergin yapısının kaybolması demektir. Göz çevresi kırışıklıklarına çözüm ararken her şeyden önce bu hassas bölgeyi nemli tutmaya ve özel olarak üretilmiş kremleri kullanmaya önem vermek gerekecektir.

Göz Çevresine Yoga

Yüzün tüm bölgelerine uygulanabilecek yoga hareketleri gibi göz çevresine de basit birkaç hareketle müdahale etmek mümkün. Göz çevrenizde kaz ayakları tabir edilen kırışıklıklar varsa elinizin işaret ve başparmağı ile gözlerinizi aşağıdan ve yukarıdan gerdirin. Gözlerinizi kısarak yaklaşık 10 saniye bekleyin ve hareketi 3 kez tekrarlayın. İlaveten konuşurken kaşları çatma hareketini bir alışkanlık haline getirdiyseniz bir an önce bırakın; kaş diplerinizdeki kırışıklıkların kalıcı olmasını istemezsiniz değil mi?

Bitkisel Çözümler

Gözaltı ve çevresinin yeniden iyi bir görünüme kavuşması için bitkilerin size sunduğu imkanlardan faydalanın. Aşağıdaki yağlar göz çevresi kırışıklıklarına çözüm arayanlar için birebir:  • Kayısı Çekirdeği Yağı: Tüm bakım yağları gibi kayısı çekirdeği yağı da haftada belirli sayıda tekrar edecek şekilde kullanılmalıdır. Yağların kullanımında gelişigüzel bir yöntem izlemek yerine cilt doktorunuza danışarak sağlıklı bir düzen tutturabilirsiniz. Kayısı çekirdeği yağı, içerdiği linoleik asit ve palmitik asitle beraber bol miktarda A vitaminine de sahiptir. Leke ve kırışıklıkların giderilmesinde; cildinizin dış etkenlere karşı savunma duvarı olarak sapasağlam görev yapmasına yardım eder. Parmak uçlarınızla göz çevrenize yapacağınız masaj için kayısı çekirdeği yağını bir pamuklu çubuk yardımıyla bölgeye sürmelisiniz. Sonrası parmaklarınızın ufak darbelerine kalıyor.
  • Buğday Yağı: Bol miktarda E vitamini içeren buğday yağı da göz çevresi kırışıklıklarına çözüm yolları arasında. Kırışıklıkların tümünün bir ilerleme süresi vardır; buğday yağı bu süreci yavaşlatır ve ince moleküler yapısıyla verimli sonuç almanızı sağlar. Parmak uçlarınızla buğday yağını göz kenarlarınıza yumuşak masaj hareketleriyle yedirin. Sonrasında yüzünüzü ılık suyla temizlediğinizde uygulamayı tamamlamış olacaksınız.
  • Zeytinyağı: Her türlü cilt sorununda aklınıza gelebilecek zeytinyağı, sadece mutfaklarınızın değil sizin de en büyük estetik yardımcınız. Zeytinyağının doğal nemlendirici özelliği ve antioksidan yapısı ile göz çevresi kırışıklıklarınız elastik yapısına geri dönebilir; oluşmuş çizgiler gözle görülür derecede azalır. Parmaklarınızla gözlerinizin tüm çevresine uygulayacağınız az miktarda zeytinyağı ile cildinize ihtiyacı olan nemi tekrar kazandırabilirsiniz. Sonrasında ılık suyla bölgeyi yıkamayı ihmal etmeyin.

Daha genç ve dinamik bir görünüm için gözlerinize ifade zenginliği katın; cerrahi müdahalelerden uzak durarak kendi çözümlerinizi şimdi uygulamaya başlayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git