Göz Çevresi Sorunlarına Öneriler

goz-cevresi-sorunlarina-onerilr
25 Aralık 2016 tarihinde eklendi

Yüzde en çabuk kırışan bölge göz çevresidir. Göz çevresinde meydana gelen kırışıklıklar insanların yaşının oldukça büyük gösterir. Özellikle çok gülen kişilerin göz çevresinde daha çok kırışıklık meydana geldiği bilinmektedir. Göz çevresinde yer alan kırışıklıklar yaşınızı büyütmek ile beraber enerjinizi düşük gösteren bir sorundur. Saçlarınız çok bakımlı olsa, cildiniz parlak olsa bile kırışıklara sahip bir göz sizin tüm güzelliğinizi çalacaktır. Göz çevresi sorunlarına öneriler arıyorsanız yazımız bu konuda sizlere yardımcı olacaktır.

Göz Çevresi Sorunlarının Nedenleri Nelerdir?

Göz çevresinde meydana gelen sorunların başlıca sebebi beslenmedir. Düzensiz ve sağlıksız biçimde besleniyorsanız bu durum direk olarak gözlerinizi etkileyecektir. Göz altı morlukları düzensiz beslenmeden dolayı oluşabilir. Beslenme menünüz içine A vitamini deposu olan havuç,turp gibi sebzeleri ve kırmızı et ürünlerini ekleyebilirsiniz. Göz çevresinde ortaya çıkan sorunların bir diğer sebebi ise uykudur. Yeterince uykunuzu alamadığınızda göz altı morlukları hemen kendini gösterir. Yetersiz uyumanın yanı sıra fazla uyumak da bir sorundur. Fazla uyuduğunuz gözleriniz tüm gün boyunca şiş ve halsiz kalacaktır. Yetişkin bir kişinin gün içinde 8 saat uyuması yeterli olacaktır.

Uzun saat boyunca makyajlı kalmak, makyajı temizlemeden uyumak ve kalitesiz makyaj ürünleri kullanmak da göz sorunlarına neden olur. Bu detaylara dikkat etmeli, makyaj ürünü seçimine çok önem vermelisiniz. Uzun zaman bilgisayar başında kalmak, çok fazla kitap okumak da göz yorgunluğuna neden olabilecek faktörler arasında yer almaktadır.Nemlendirici Uygulayın

Gözlerde ve çevresinde meydana gelen başlıca sorunlar göz yorgunluğu, göz altı torbası ve morlukları, şişkinlik ve kırışıklıktır. Bu saydığımız faktörlerin tamamı bu göz sorunlarını ortaya çıkarmaktadır. Enerjinizi tamamen ortadan kaldıran bu sorunlardan kurtulmanın başlıca formülü doğru bir nemlendirici krem kullanmak olacaktır. Nemlendirici bakım kremi seçerken yaş faktörü çok önemlidir. Yaşınıza uygun bir göz bakım kremini düzenli aralıklarla kullanmanız halinde göz sorunlarından kurtulabilirsiniz. Gözlerinize uygulayacağınız bakım kremi içinde E vitamini olmasına özen gösterebilirsiniz. E vitamini göz çevresine iyi gelmekte, yorgunluğu almaktadır. Bunun için vitamin kapsülü de kullanabilirsiniz.

Göz çevrenizde uygulamak üzere retinol içerikli bakım kremleri de tercih edebilirsiniz. Bu kremler pigment üretimini desteklediği için göz sorunlarına iyi gelmektedir. Tedavi edici özellikleri vardır.

Makyaj Temizlemeyi Unutmayın

Gece rimel ve göz kalemi ile birlikte uyuduysanız sabah kalktığınız gözlerinizde ağrı hissedebilirsiniz. Bu gibi makyaj ürünlerini gece yatmadan önce mutlaka temizlemelisiniz. Makyaj ile uyumak  cildin tüm gözeneklerini kapatmaktadır. Makyaj temizleyici ürünler arasından içeriğinde doğal yağlar olan ürünleri tercih etmeniz önemlidir. Bu yağlar ile yapılacak temizleme işlemi sonrası cildinizde kalıntı kalmayacaktır. Göz çevresi sorunlarına öneriler genel olarak herkesin bildiği ama uygulamadığınız önerilerden oluşmaktadır. Gözleriniz çok ağrıyorsa ve yorgunluk varsa doktorunuz ile görüşmelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git