Göz Farı Nasıl Sürülür?

göz-makyajı-635x423
10 Haziran 2015 tarihinde eklendi

Göz Farı Nasıl Sürülür?

Kadınların gündelik yaşantılarında sık sık makyaj ihtiyacı duyduğunu biliyoruz. Bu yüzden de doğru makyaj uygulama teknikleri ile beraber kendilerini mükemmel hissetmeleri mümkün olabiliyor! şimdi sizlere makyaj durumunun en sıkıntılı hali olan “göz farı sürme” olayını,  nasıl kolaylıkla giderebileceğiniz hususunda bilgiler sunacağız.

Göz farı sürmek günümüz kadınlarının en çok zorlandığı bölüm. Fakat bunu kolaya indirgeyebilmek oldukça kolay! Öncelikle diğer makyaj malzemeleriniz ile aynı tonajlar da olan bir renk belirlemelisiniz. Bunun yanı sıra mutlaka kıyafetinizi önceden giymelisiniz. Çünkü kıyafetinize göre bir sürme tekniği öne çıkabilir. Bunun dışında ise göz farını ilk deneme de “oldukça başarılı” bir kıvam da sürmek oldukça zordur. Bu yüzden deneye deneye en doğru sürme tekniğini kendinizde yakalayacağınız gibi, zamanla bu durumu da en iyi şekilde basite indirgeyebileceksiniz.Göz farı sürme teknikleri nelerdir?

  • Göz bazını alın ve gözün tüm kapakçığına yedirin. 5 dakika bekledikten sonra diğer malzemelere geçin.
  • Far sürme işlemini tamamlayın. Farı sürdükten sonra tüm göze uygulanacağı şekilde sürmekte fayda var. Fırça ile eşit şekilde dağılım sağlamak oldukça önemlidir.
  • Göz çukuruna 2-3 ton koyu olmak koşulu ile şerit çekin. Böylelikle göz hatlarınız net bir şekilde ortaya çıkacaktır.
  • Gölgeleme yapmak istiyorsanız birkaç ton koyu olan malzemeyi ince uçlu olan fırçaya batırın ve dış kısımdan başlayarak, tonların birbiri ile uyum olacağı şekilde sürmeye devam edin.
  • Uygulanan bu koyu tonu fırça yardımı ile hafif darbeler kullanarak dağıtın.
  • Daha sonra kirpik veya eyeliner kullanarak hatlarınızı keskinleştirebilirsiniz.
  • Göz makyajını tamamladıktan sonra 2 kat rimel sürerek gözünüzün ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Kadınlarımıza altın tavsiye olarak belirttiğimiz bu yöntem türleri, artık sizlerin doğru makyaj yapma tekniğini bir hayli üst sıralara taşıyacak ve işlemlerinizi oldukça kolaylaştıracak. Siz de bu makyajları doğru şekilde uygulayabilmek adına bolca denemeli, en doğru tekniği yakalayana kadar da sıkılmadan devam etmelisiniz. Çünkü kimi zaman yanlış uygulayan kadınlarımız hemen bu işlemden bıkıyor ve yapamadıklarını kabulleniyorlar. Göz makyajı günümüzün en zor makyajlarından birisidir ve zamanla elinizin yatkınlaşması durumu söz konusu olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git