Göz Kalemi Nasıl Çıkar?

Göz-Kalemi-Kullanımı
1 Eylül 2015 tarihinde eklendi

Göz Kalemi Nasıl Çıkar?

En büyük makyaj sorunlarından bir tanesi olarak görülen göz kalemleri, doğru uygulamalar neticesinde sizlere kalıcı ve kesin çözümler sunabilir. Göz kalemi, göze sürüldüğü zaman bakışlarınızı daha canlı ve keskin kılan bir makyaj ürünüdür. Bu sebepten dolayı da göz makyajının en çok tercih edilen ve sevilen ürünlerinden bir tanesidir. Peki, bu önemli göz makyaj ürünü olan göz kalemi nasıl çıkar? Biliyoruz bu konu ile alakalı hepiniz sorunlar yaşıyorsunuz. Özellikle suda çıkmayan, kolay akmayan, uzun süre dayanıklı, parlak veya mat tonlarında olanlar sizleri bir hayli uğraştırıyor ve sorunlar yaşatabiliyor. Göz kalemi kullanmak tamamen sürüş tekniğiyle alakalı bir durum olmamakla beraber, doğru bir şekilde uygulandığı zaman kesin sonuçlarını da sizlere ulaştırabilmektedir.Göz Kalemi Çıkarma Teknikleri!

  1. Duru su ile temizlenmemeli! Sadece suyla temizlemeye çalıştığınız zaman kabasını alır ve derinlemesine bir temizlik durumu yaratamazsınız. Aynı zamanda göz altına akma ve bulaştırma durumları da çok sık görülen bir rahatsızlıktır.
  2. Göz kalemini sabunla yıkamayın! Çünkü sabun gözünüze kaçabilir ve kimyasalları direkt olarak cildiniz ile buluşturmuş olursunuz. Bu da erken yaşta göz altı morluklarına neden olmaktadır.
  3. Göz kalemini temizlemenin en kesin yolu yine göz makyajı temizleyicisi tercih etmektir! Böylelikle istenildiği gibi bir temizlik durumu ortaya çıkar, hem de kolay silimi ve göz çevresine teması sayesinde herhangi bir sorun yaşamazsınız.
  4. Göz makyaj temizleyicilerini mutlak suretle pamuk yardımıyla sürmelisiniz. Temizlerken göz çevresine hassas dokunuşlar uygulamak, üstünden almak sizleri kesin bir sonuca ulaştırır. Diğer türlü hasar verme olasılığı yüksek olacağından dolayı mutlaka bu tip bir bakım uygulamak şarttır.

Temizlemeden Yatma Durumlarında Neler Olur?

Direkt olarak makyajın gece boyunca yüzünüzde kalması büyük sorunlara neden olabilir. Akma durumlarında sizlerin cildine direkt olarak temas kuracağından dolayı cilt sarkmaları, yaşlanmalar, göz altı morlukları, kırışıklıklar gibi pek çok sorunsalın sizlerle buluşmasına neden olabilir. Bunları yaşamamak adına en önemli faktör yine cildinize doğru bir bakım durumunu uygulamaktır. Siz değerli kullanıcılar için bu tip unsurları mutlak suretle göz önünde bulundurmanızı öneriyor ve kesin sonuçları yine bu yolda almanızı öneriyoruz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git