Göz Makyajında Kaşın Önemi

göz makyajında kaşın önemi
16 Mayıs 2015 tarihinde eklendi

Göz Makyajında Kaşın Önemi

Makyaj tüm kadınların vazgeçilmez unsuru. Bugün sokağa çıkıldığında on hanım efendiden yedisin makyaj yaptığı görülmekte. Yine bayanlar ile yapılan röportajlarda en çok hangi makyajı yaparsınız sorusuna cevapları göz makyajı olmuş. Göz makyajı sadece ülkemizde değil tüm dünya da en sık yapılan makyaj türü olmakta. Bu yüzdendir ki göz makyaj ürünlerinde rekabet oldukça yüksek.

Göz makyaj malzemeleri

Göz makyajı nasıl yapılmalı temel makyaj ürünleri nelerdir. Göz makyajı ürünlerinde; göz bazı, rimel yani maskara, göz farı, göz kalemi, eyeliner, takma kirpikler, karlaj ve bu ürünleri artırmak mümkün. Malzemeleri artırmak veya temel malzemeler ile makyaj yapmak mümkün. Fakat tek dikkat edilmesi gereken doğru makyajı yapabilmek. Doğru noktaları vurgulamak ve doğru malzemeleri kullanmak. Keza malzemelerin doğal ve oldukça kimyasaldan uzak seçilmesi, cilt yapınıza ve göz hassasiyetine göre ürünlerin tercih edilmesi gerekir. Doğru malzeme, doğru ürünler, doğru teknikler ile göz makyajınızı oldukça güzel yapmanız mümkün.

Göz makyajı denildiğin de bu ürünleri hemen hemen herkes sayabilir fakat kaş kimsenin aklına gelmez. Göz makyajında kaşın önemine pekte dikkat edilmez.

Kaşlarınız Göz Makyajında Neden Çok Önemli

Göz makyajında aslında en temel unsur kaşınız, kaş yapınız ve doğru alınmış bir kaştır.

  • Göz makyajında kaşın önemine bakıldığında, gözün estetiğini ve daha güzel görünmesini sağlar.
  • Kaş gözü ortaya çıkararak, alından ayıran ve gözü belirgin hale getiren bir unsurdur. Bu yüzden göz makyajından kaşın önemi asla göz ardı edilmemeli.
  • Göz yapınıza, büyüklüğü-küçüklüğüne, gözün çukur veya dışta olmasına göre alınan kaşlar sadece gözlerinize değil, tüm yüzünüze çekicilik katacak, güzelliğinizi ön plana çıkaracaktır. Böylelikle doğru göz makyajı da bu güzelliğe ekleyerek ünlü makyözlerin elinden çıkmış kadar güzelliğe sahip olabilirsiniz.

Doğru Kaş Boyutunu Nasıl Ayarlarım?

Kaş alımınızı gözünüze uygun şekilde yapmalısınız. Doğru kaş burun çizginiz alnınıza yaklaştığı noktada başlar ve göz bitiminden aşağıda biter.Doğru kaş boyutunu şu basit yöntem ile ayarlayabilirsiniz;

  1. Elinize bir kalem alın, göz kalemi veya sıradan bir kalem olabilir.
  2. O kalemi burnunuzun yanına tutunuz. Kavisin olduğu yerde kaşınız başlamalı.
  3. Burnunuz yanına tuttuğunuz kalem dik bir şekilde tutulduğunda yukarıya doğru kaşınıza çıkarsanız tam kaşınız orada başlamalı.
  4. Göz bitiminde başlangıç gibi dik açıyla değil 45 derece açıyla kaleminizi göz bitiminizden şakağınıza doğru 45 derecelik açıyla tutulmalı.
  5. Eğik tutulan kalemin göz bitiminizde kaşınızla birleştiği noktada kaşınızın uzunluğunu ayarlaya bilirsiniz.
  6. Kaşınız kısa ise kaş kalemi ile boyayıp o boyuta ulaştırmanız gerekiyor. Eğer kalemden aşağıda kalıp daha uzun kalıyorsa kaşınız o noktaya kadar alabilirsiniz.
  7. Göz makyajında kaşınızın önemlerinden biri kaşınızın kavisi tam gözünüzün ufuk noktasına baktığı pozisyonda göz bebeğiniz hizasında olacaktır.

Böylelikle doğru kaş alımını gerçekleştirmiş olacaksınız. Peki, kaşınızı ince mi, kalın mı alacaksınız?

İnce Kaş mı Kalın Kaş Mı ?

Bu sene ünlülerin kaş yapılarına ve ünlü makyözlerinin kaş yapımlarına baktığımızda kalın kaşların geriye geldiğini görmekteyiz. Kalın kaş yapıları eski tahtına oturdu. Geçen senelerde daha ince olan kaşlar, bu yıl daha kalın modelleri ve kavisli modellerin ön planda olduğu görülüyor.

Kaşlarda doğallığa önem verilmiş. Doğru bakış, düzgün bir yüz şekli ve müthiş bir göz makyajında kaşın önemi oldukça fazla. Göz makyajının temel unsurlarından kaşlarınızı sizler de göz ardı etmemeli, kusursuz bir göz makyajına sahip olmak için mutlaka kaşlarınıza da gereken önemi göstermelisiniz. Kaşınız ne kadar güzel ve ne kadar doğal yapıya sahip olursa göz makyajınızda bir o kadar güzel ve doğal görünecek, hayalinize ve isteklerine uygun gözlere sahip olmuş olacaksınız.

Kalıcı Göz Makyajı başlıklı yazımız için tıklayınız.

Lacivert Göz Makyajı başlıklı yazımız için tıklayınız.

Dumanlı Göz Makyajı başlıklı yazımız için tıklayınız.

Çekik Göz Makyajı başlıklı yazımız için tıklayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git