Göz Makyajında Trendler Neler

göz makyajı
29 Haziran 2016 tarihinde eklendi

Göz Makyajında Trendler Neler

2016 yılına renkli göz makyajları damgasını vurmuş durumda. Kıştan başlayarak gelen bu renklilik gözlerde mavi, sarı ve mor başta olmak üzere bir gökkuşağı etkisi yaratmaya yardımcı oluyor.  Yeni bir moda akımı olarak ortaya çıkan göz kapağının yarısını farla renklendirip diğer yarısını renksiz bırakmakta herkes tarafından günlük kullanıma uygun görülmese de trendler arasında hızla yerini almış durumda. Ayrıca iki renkli göz makyajları da oldukça popüler. Neon renklere sahip bir far üzerine uygulanacak koyu renkteki bir eyeliner gözleri ön plana çıkarmaya yardımcı oluyor. Gözlerin bu kadar ön planda olduğu makyajların olmazsa olmazı pürüzsüz ciltlerde fondöten ve kapatıcılar yardımıyla kolaylıkla sağlanabiliyor. Bunun yanında grafik tasarımlar olarak adlandırabileceğimiz geometrik şekillerinde yer aldığı göz makyajları bu yılın trendleri arasında. Metalik renklerde rujlarla desteklenen neon renklerdeki bu grafik figürler tüm ihtişamıyla hayatımıza girmiş bulunmakta.

Neon renklerin yanında defilelerde de sıkça karşılaştığımız mavi tonları bu yılın odak noktası. Koyu tonların yanında son zamanlarda sıkça kullanılmaya başlanan turkuaz tonlarında ki maviler yüzümüzde çarpıcı bir etki yaratmanın yanında hafif tonuyla bir yandan doğallığı da korumaya yardımcı oluyor.

Pek çoğumuzun vazgeçemediği bir makyaj rutini olan eyelinerlar bu kez daha da uzayan uçlarıyla gözlerde bir kedi etkisi yaratıyor. Ancak her zaman alıştığımızın aksine bu kez siyahtan çıkarak mavi, mor gibi kullanılan çarpıcı renkler dikkatleri üzerinde toplamakla birlikte başlı başına cesur bir havada yaratıyor.Uzun zamandır dokunulmayan göz kalemleri de günümüze hızlı bir giriş yapmış bulunmakta. Gündüz daha ince çizgiler halinde kullanılan siyah göz kalemleri gece makyajında hafifçe dağıtılarak dumansı bir havaya kavuşturulabiliyor ve ister şık bir yere isterseniz bir sahil kıyısına gidin sofistike havasıyla her türlü ortama rahatça uyum sağlıyor. Daha dramatik bir hava yaratmak içinde biraz daha kalın çekilmiş olması yeterli oluyor. Göz kalemlerinin hem kolay uygulanabilirliği hem de tek bir üründe pek çok seçeneği bir arada bulundurabilmesiyle popülerliğini uzunca bir süre koruyacağı düşünülüyor.

Tabiki modası asla geçmeyecek olan doğal görünümler her zaman olduğu gibi yine revaçta. Hafif bir rimelle hareketlendirilmiş nüde tonlardaki gözler yazın tüm saflığı ve doğallığını yüzümüze yansıtmaya yardımcı oluyor.

Kaşlara gelecek olursak; doğal haline bırakılmış kalın kaşlar oldukça ön planda. Doldurulmayan ve kesin çizgilerle şekillendirilmeyen bu kaşlar pembe ve kiremit renkli göz kapaklarıyla sıkça kullanılıyor. Yapılı ve abartılı yüzlerden çıkarak doğallığı hedef alan aynı zamanda daha vahşi ve seksi bir görünüm sağlayan bu akım özellikle yaz aylarında oldukça fazla karşımıza çıkacağa benziyor.

Öte yandan yeni çıkan kaş makyaj ürünleride kaş şeklinden muzderip bayanların yardımına koşar nitelikte. Doğal görünümlü yapıları cilt ve kaş rengine uygun seçenekleriyle hem doğal hem de dolgun bir kaş görünümü vermede yardımcı oluyorlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git