Göz Makyajında Trendler

Göz Makyajında Trendler
23 Haziran 2016 tarihinde eklendi

Göz Makyajında Trendler

Makyaj bir kadının olmazsa olmazlarındandır. Güzel bir makyaj bir kadının kendisini iyi hissetmesini sağlar ve özgüvenini artırır. Bildiğiniz üzere her sezon farklı makyaj trendleri ile karşılaşmaktayız. Peki 2016 İlkbahar/ Yaz makyaj trendleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu sezon makyaj stillerinde parlak ve ışıltılı bir görünüm hakim.  2016 İlkbahar/ Yaz göz makyajında trendler şunlardır:

Pastel Tonlar: Gök mavisi, toz pembe, kırmızı, portakal turuncusu, krem rengi ve ekru tonlarındaki renkler romantik ve cazibeli görünümler için bu yazın favori renkleri arasında yer almaktadır. Pastel renkler ile yapılan makyaj daha duru ve sade bir görünüm elde etmenize olanak sağlar. İlk önce açık renkli farkları sürüp, bir iki ton koyusu ile gölgelendirme yapabilirsiniz. Nude, turuncu ve şeftali tonlarındaki allıklar, pastel tonlardaki göz makyajı için uygun olabilir. Ruj seçimini de açık tonlarda, özellikle nude tonlarında seçmekte fayda var.

Kedi Gözü Makyajı: Gözlere seksi bir bakış kazandıran kedi gözü makyajı bu yaz da trendler arasında yerini korumakta. Kalem şeklindeki likit eyeliner yada ince uçlu diplinerlar ile kedi gözü makyajını yapabilirsiniz. Yapmakta zorlananlar eyeliner şablonlarını temin ederek kedi gözü makyajını kolayca yapabilirler.

Gölgeli Göz Makyajı: Gölgeli göz makyajı yaparken en önemli unsur; doğru renkleri bir arada kullanmaktır. Pembe, mavi ve grimsi tonlarda yapılan gölgeli göz makyajları bu yaz oldukça popüler. Dumanlı göz makyajında mavi ve gri tonlar tercih edilmekte.Neon Renkler: Işıltılı, parlak, neon tonlar gözlere çarpıcı bir bakış kazandırması açısından bu yaz oldukça ön planda yer almaktadır. Fakat neon renkleri uygularken, renk seçimine dikkat edilmesi gerekmektedir. Ten renginize uygun tonları tercih etmeniz, makyajınızın güzel olması açısından daha uygun olacaktır.  Neon renklerde pembeden uzak durulması gerekir. Pembe renk, gözlerin şiş görünmesine neden olur.

Yarım Makyaj: Sadece göz pınarına çekilen far, gözün belli bir kesimine çekilen eyeliner ve kirpiklerin belli bir kısmına sürülen maskara ile yapılan yarım makyaj yine doğal bir görüntü kazandıran trendler arasındadır.

Göz Rengine Göre En Uygun Far Önerisi

Kahverengi Gözlüler : Kahverengi gözlere sahip bayanlara en çok yakışan renkler arasında altın tonları ve bronz renkler yer almaktadır. Sade bir şekilde göz kapağına uygulayarak kullanıldığı gibi, buğulu bir göz makyajı yapılarak da kullanılabilir. Nude tonlardaki rujlar ile makyajı tamamlayabilirsiniz.

Mavi Gözlüler: Bu sezon mavi gözlüler kahverengi buğulu göz makyajını tercihlerinden yana kullanmalılar. Pembe yada mat bordo ruj ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Yeşil Gözlüler : Yeşil gözlüler daha fresh ve soft bir görünüm elde etmek için pembe tonlarıdaki farları kullanabilirler.

Ela Gözlüler : Ela gözlüler tercihlerini rose- gold dediğimiz pembe tonlu bronz renklerden yana kullanabilirler.  Böylece bronz teninizi ön plana çıkarmış olacaksınız.  Mat kahve ve nude tonlarındaki rujlar ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git