Göz Rengine Göre Gelin Makyajı

Göz Rengine Göre Gelin Makyajı
29 Ekim 2015 tarihinde eklendi

Göz Rengine Göre Gelin Makyajı

Gelin makyajında göz rengini ön plana getirmek her zaman makyaja çekicilik katar. Ayrıca eyeliner olmazsa olmaz!

Göz makyajı her tip makyajda olduğu gibi renge göre değişiklik gösterir. Yapılacak olan göz rengine göre gelin makyajı güzelliğinizle bütünleşerek size muhteşem bir görüntü sağlayacaktır. Makyajınızı düğünden bir hafta önce prova ile deneyerek deneyim kazanmak yararınıza olacaktır.

Göz Renginize Göre Püf Noktalar

Kahverengi Gözler

  • Göz renginiz çoğu Türk kadını gibi kahverengi ise toprak tonlarını tercih etmelisiniz. Bunun yanında alternatif olarak mürdüm, bordo ve gri tonları da seçebileceğiniz renk paletinde yer alabilir. Unutmayın; çoğu kadının gözü kahverengi fakat o gün sizinki ayrı bir havada olmalı, insanları göz rengine göre gelin makyajı modelinizle büyülemelisiniz. Bunun için de renk tonunuzu doğru seçmelisiniz.

Mavi Gözler

  • Bej ve toprak tonları gözlerinizi doğalından daha iri gösterir fakat grinin koyu tonlarını kullanırsanız gözlerinizdeki buğuyla davetlileri etkileyebilirsiniz. Renk tercihinizi değiştirebilirsiniz fakat kesinlikle koyu tonları tercih etmelisiniz. Mavi gözleri koyu tonlar daha çok ortaya çıkartacaktır.

Yeşil Gözler

  • Mürdüm, lila ve mor renklerin yanında zıt renklerle de gözlerini daha çok ortaya çıkarabilirsiniz. Kahve ve gri tonları kullanabilirsiniz. Ayrıca yeşil ve ela gözlere dumanlı göz makyajı çok yakışır. Fakat mavi ve yeşilden uzak durmalısınız. Sizi doğalınızdan da kötü gösterecek olan yanlış göz rengine göre gelin makyajı, güzelliğinize gölge düşürecektir.


Ela Gözler

  • Kahverengi tonları bu göz rengini belirginleştirir. Yalnız kahverengi tonlarını göz kapağı ve kaş kenarına doğru farklı tonlarda kullanmak daha doğru olur.

Eğer gözleriniz küçükse iç kısma kalem çekilmemelidir. Dışardan büyüterek dumanlı bir şekilde yayılmalıdır. Eyeliner göz şekline uygun çekilmelidir. Eğer gözünüz düşükse çekilecek olan yanlış eyeliner gözünüzü daha düşük (uykulu gibi) gösterecektir. Bu da en özel güne yakışmaz. İnceden kalına doğru ve ifadeyi yukarı kaldıracak biçimde yapılacak bir eyeliner sizi canlı göstererek doğru bir göz rengine göre gelin makyajı yaptığınızı gösterecektir. Aynı zamanda kaşınıza da özen göstermelisiniz. Gözü ön plana çıkaran önemli noktalardan birisi de kaşınıza uygulayacağınızmakyajdır.

Ten Renginize Göre Göz Makyajı Tüyoları

Esmer Ten

  • Koyu bir ten rengine sahip olduğunuz için gözlerinizde canlı renkler kullanmalısınız. Böylelikle zıtlık yaratarak dikkat çekersiniz.
  • Far kullanımında pembe, gri gibi renk tonlarını tercih edebilirsiniz.
  • Kahverengi veya siyah tonlarında göz rengine sahip olma olasılığınız oldukça yüksek. Bu yüzden buğulu göz makyajı tam size göre olacaktır.
  • Renkler far fırçası ile dağıtıldığında gözlerde masum bir çekicilik ortaya çıkar ve bir gelin için masum görünmek ayrı bir güzellik katmaktadır.

Beyaz Ten (Buğday ve Sarışın da Dâhil)

  • Far kullanımında şeftali tonları, kahverengi, leylak ve altın tonlarını tercih edebilirsiniz. Farı gölgeli bir şekilde uyguladıktan sonra ışıltılı göz kalemi ile gözaltlarını renklendirerek göz makyajının daha göz alıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Buğulu göz makyajı da kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git