Gözenek Sıkılaştırıcı Maske Tarifi

cilt-bakımı-700x400
9 Temmuz 2015 tarihinde eklendi

Gözenek Sıkılaştırıcı Maske Tarifi

Geniş gözenekli kadınlarımız birçok kozmetik ürününü denese de bu durumla alakalı kesin ve net bir çözüm önerisi ile karşılaşamıyor. Şimdi sizlere sunacağımız yöntem ile birlikte artık gözenek sıkılaştırıcı maske tarifini uygulayarak var olan gözenekleri daha sıkı bir hale dönüştürebilir, bunun yanı sıra ise cilt bakımınızı da bu maske ile ortadan kaldırabilirsiniz. Yağ ve kir birikimleri, sivilceler, siyah noktalar ve yağ bezesi gibi oluşumlara büyük oranla öncülük eden geniş gözenekler, artık hayatınızdan büyük bir oranla çıkıyor ve sunacağımız farklı maske tarifiyle de tamamen kurtulma şansı yakalıyorsunuz. Aynı zamanda ölü derileri de vücuttan arındıran bu maske kürleri, büyük oranla sizlerin tüm cilt sorunlarının önüne geçmeye aday!Maskeler Nasıl Hazırlanmaktadır?

  1. Maske: 1 yumurta ve portakal kabuğu tozu elde edin, karıştırdıktan sonra yüzünüze masaj yaparak uygulayın. 15 dakika sonra soğuk su ile yıkamalısınız!
  2. Maske: bir miktar sütü, 2 çay kaşığı limon suyu ve yulaf ile macun kıvamına gelene kadar karıştırın. 20 dakika kadar yüzünüzde kurumasını sağlayın. Daha sonra da soğuk su ile cildinizi temizleyin!
  3. Maske: (karma ciltler için) 1 yumurta akı ve 2 çay kaşığı limon suyunu karıştırın ve 4-5 dakika kadar yüzünüzde bekletin. Daha sonra ılık su ile yıkayın. Karma ciltler için oldukça önemli bir tedavi yöntemidir.
  4. Maske: 2 yemek kaşığı şeker ve 1 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırın. Bu karışımın üstüne birkaç damla kadar limon suyu ekleyin. Karışımı 20-30 saniye boyunca cildinize ovalayarak yedirin ve daha sonra soğuk su ile yıkayın. Kesin sonuçlar elde etmek için haftada 1 kez bu işlemi uygulamakta fayda var!
  5. Maske: Salatalık suyu elde edin ve üzerine 3-4 damla kadar gülsuyu damlatın. Elde edilen karışımı 15-20 dakika kadar yüzünüzde bekletin. Bol su ile yıkadıktan sonra fark edeceksiniz ki cildinizde yer alan gözeneklerde gözle görülür bir biçimde daralma var! Salatalığın içerisinde yer alan silis maddesi, cildinizin hoş ve berrak bir görüntü almasına da yardımcı olmaktadır!

Bu maske türlerini bahsettiğimiz ölçüde kullanmanız durumunda var olan gözenekleriniz sıkılaşacaktır. Gözenek sıkılaştırıcı maske tarifini sizlere bol alternatifli olarak sunduk!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git