Gri Göz Makyajı

gri-goz-makyaji
11 Temmuz 2015 tarihinde eklendi

Gri Göz Makyajı

Gri göz makyajı, yine gri tonlarına yakın olan bir göze uygulanmak ile beraber, gayet hoş ve alımlı bir görüntü almanızı sağlar. Bu sebepten dolayı da gri göz makyajı sık sık uygulanan bir makyaj türüdür. Günümüzde çok az kadının gözleri gri tonuna yakın olmasından sebep çok nadir görülen bir göz rengi olduğunu da söylemek gerekir. Gayet basit bir makyaj tekniğiyle birlikte makyaj tamamlanabilir. Önemli olan şey abartısız bir ton yakalamak ve makyajı bu ölçüde tamamlamaktır. Böylelikle makyaj sizin açınızdan herhangi bir zorluk çıkarmayacağı gibi, kolaylıkla tamamlanmasına da yardımcı olur. şimdi sizlere gri göz makyajının püf noktalarından bahsedeceğiz.Gri Göz Makyajı için Uygulamanız Gerekenler!

  • Gözlere bir far bazı uygulayın. Gri göz makyajı için koyu renkler tercih etmeniz sizlere herhangi bir sıkıntı yaşatmayacağı için tonlar mümkün olduğunca bu yönde olmalıdır.
  • Far fırçasına açık renk gri far sürün ve göz kapağının tamamına uygulayın. Metalik, parıltılı veya gri tonlarda bir makyaj türü yakalamaya çalışın.
  • İnce uçlu bir far fırçası alın ve koyu renk gri tonunu paletten sürün. Göz kapağınızın bitti kısma “C” harfi çizercesine farı sürün.
  • Göz kapağında ki renklerin karışabilmesi açısından hafif dokunuşlar ile tüm göz kapağına bir uygulama yapın.
  • Aydınlatıcı pudra veya açık renk far ile de göz pınarlarına, kaşlara makyaj durumunu tamamlayın. Belirginleştirmek adına hayatımızda önemli bir adım türü olacaktır.
  • Gri göz makyajı genel olarak geceleri özel günlere katılmak isteyenler için tercih edilir. Bu yüzden takma kirpik de eklenebilir. Bakışlar daha buğulu ve seksi bir hal alacaktır. Aynı şekilde rimel ve eyeliner de uygulanabilmektedir.

Gri Göz Makyajında Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Gri göz makyajı süreci boyunca diğer makyaj malzemelerinin ve bölgelerin birbirleri ile uyumu fazlası ile önemlidir. Bu sebepten dolayı uyumu iyi yakalamak makyaj tekniği neticesinde olumlu sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Bu evrede de makyaj yapacak olan arkadaşların diğer bölümlere benzer tonlar uygulamasını önermekteyiz. Bu yüzden zengin bir palete ihtiyacınız olacak ve dilediğinizce makyajı tamamlayabileceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git