Gri Saç İçin Ne Yapılır?

Gri Saç İçin Ne Yapılır?
17 Ekim 2016 tarihinde eklendi

Gri Saç İçin Ne Yapılır?

Gri saçı işlemek için en başarılı yolu bulmanız gerekir. Renk ve dokunun yanı sıra genel görünümüne de bağlıdır. Eğer gri saçları kendinize uygun bulursanız, bunları gizlemek için ya da farklı bir saç rengi kullanmak için bir sebep yok. Öte yandan, ağaran saç yüzünüzde de renk ve canlılık kaybına yol açıyorsa saçlarınızı boyama işleminden geçirebilirsiniz.

Gri saç yaşlanma sürecinin doğal bir parçasıdır, ama bazı insanlar diğerlerine göre daha erken  yaşta griye çalan saçlara kavuşur. Bir kişinin saçı 40 yaş öncesinde griye dönerse, bu erken ağaran saç olarak kabul edilir. Birçok kişi 60 yaşında veya daha büyük yaşa kadar gri saçlara maruz kalmaz. Genetik, stres, sigara ve bazı vitamin eksiklikleri prematür gri saça neden olabilir. Yüzüne gri saç rengini yakışmıyorsanız  saç boyamayı denemek isterseniz, yarı kalıcı ya da kalıcı boyalar muhtemelen en iyi tercih olacaktır.

Kalıcı Ve Yarı Kalıcı Boyalar

Kalıcı saç rengi uzun bir süre boyunca son derece iyi gri kapatıcısı olacaktır ancak saç normal büyüme hızından daha kısa zamanda uzarsa orijinal gölge ve boyalı yer arasında farklılıklar göze hızla çarpacaktır. Nedeniyle amonyak gibi sert kimyasal maddeler en kalıcı boyalardır ama saç için son derece zararlı olabilir. Yarı kalıcı renkler çok naziktir ve artı olarak parlaklık katmak için saçı beslerler. Sadece sekiz şampuan sonucunda yarı-kalıcı boya yok olmaya başlar ve gri saç rengi geri gelmeye başlar.  Farklı renkler deneyerek hangisinde gri saç çıkınca rahatsız olmadığınızı çözmeniz gerekir.  Yarı kalıcı boyada saç dipten renk değiştirmeye başlar. Kalıcı boyada ise toplu bir renk değişimi olur.Kısa saç ve yanda beliren gri saçlar genellikle erkeklerde hoş karşılanan bir durumdur. Bunun yakışıklılığın tuz ile biberi olduğu söylenir. Erkeklerde olgun görünmenin anahtarıdır ancak bayanlar için durum son derece farklıdır. Ağara saç bayanı yaşlı gösterebilir aynı zamanda cildine gidiyorsa daha çekici görünmesini de sağlayabilir. Modaya bağlı olarak artık gençler saçlarını tam olarak griye boyatır ama bu orta yaşlılarda pamuk olarak adlandırılır ve hoş karşılanmaz.  Günlük olarak tek seferlik boyalar ile ince tek tek şeritler halinde olan beyaz ya da gri saçlar da kapatılabilir. Gri saçı daha yoğun olan kişiler ise mavi siyah saç boyası ile saçını boyadıktan sonra kendi haline bırakır. Bu griler belirdiğinde hoş bir görüntü kazandırır. Tam olarak grileri kapatmak için ise koyu kızıl ya da siyah renk tercih edilmelidir.

Seçilen saç rengi ne olursa olsun doğru bakım yapılmalıdır. Saçların her zaman sağlık görünesi ve parlak olması gerekir. Tüm saçı aynı renge boyamak ve dipler hariç saça bakım yapmak en doğru yoldur.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git