Gül Suyunun Faydaları Kullanımı

gul-suyunun-faydalari-kullanim
24 Kasım 2016 tarihinde eklendi

Gül Suyunun Faydaları Kullanımı

Cilt bakımında doğallığın ve beraberinde Gül suyunun faydaları kullanımı oldukça önemli olmaktadır. Katıksız ve saf olmasından dolayı, içerik olarak en doğal ürünlerden biri olmasıyla da kadınların vazgeçilmezi olan gül suyunun, kimyasal içeriklerden yoksun olması da tercih sebebi olmaktadır. İçeriğinde herhangi bir şekilde cildi tehdit edici bir maddenin bulunmadığı gül suyu, cildin ihtiyacı olan nem, cilt temizleme ve sivilceleri yok etme etkisiyle de öncelik tercih konusu olmaktadır.

Gül Suyunun Cilt Üzerindeki Etkisi

  • Özellikle hassas cilt yapısına sahip insanların en büyük sorunu, ciltleri üzerinde oluşan kızarıklıklar olmaktadır. Gül suyu sayesinde bu risk ortadan kalkmaktadır. Bunun en büyük nedeni yatıştırıcı ve her cilt tipine uygun olma özelliğinden dolayıdır. Gül suyunun cilt yüzeyindeki kızarıklıkları giderebilmesi oldukça önemlidir. Kaşıntıları azaltması ve iltihapları önlemesi gibi etkilerinin bulunduğunu da söylememiz gerekiyor. Mantar, egzama gibi cilt hastalıklarının yarattığı kaşıntı ve kuruluğu engelleyici özellik taşıdığını da ekleyelim.
  • Bakteri üremesi ve bakterilerin cilt yüzeylerinde birikmesiyle sivilceler oluşmaktadır. Cildinizi gül suyuyla temizleyerek bu sorunu engelleyebilir ve önüne geçebilirsiniz. Mat görünüme sahip ciltler için harika etkileri olan gül suyu, hem cildi nemlendirmesi hem de temizlemesiyle cildinize parlak ve sağlıklı bir görünüm kazandırabilmektedir.
  • Gül suyunun cilt üzerinde nefes alamayan ve tıkanmış üst tabakasını temizleme özelliğiyle de göz doldurduğunu söyleyebiliriz. Siyah nokta oluşumunu engellemesi ve gözeneklerin açılması cildiniz için oldukça önemlidir. Gül suyu sayesinde cildinizin yağ dengesini kuracak ve fazla yağlı cilde sahip olanların yağ oranını en aşağı seviyeye çekecektir.


Cilt Nemi İçin Gül Suyu Kullanımı

  • Gül suyunun etkili bir nemlendirici olduğunu bilmelisiniz. Gül suyundan tam olarak yarar sağlamak için, doğal ürünler kullanmalı ve esans özelliğindeki ürünlerden kaçınmalısınız. Cilt tiplerine oldukça zarar veren esans katkılı ürünlere karşı kızarıklık ve kuruluğun önüne geçen gül suyu, doğal bir cilt kürüdür.
  • Eğer cildinizde çatlama veya kuruluğa yatkın bir durum seziyorsanız, her banyo sonrası doğal gül suyuyla birlikte cildinizi nemlendirmelisiniz. Bir miktar pamuğa damlatabilir ve yüzünüzle birlikte vücudunuzun her bölgesine gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz. Cildinizin nemlenmesi için sürekli olarak gül suyunu kullanmanız sizlere oldukça faydalı olacaktır.
  • Cildinizin temiz olmaması, hava şartları, stres nedeniyle terleme gibi olumsuzlukların yol açtığı, cildin üstünde yer alan gözeneklerde yağ ve kir tabakasının birikmesi, bakteri oluşmasına neden olacaktır. Bunun önüne geçebilmek için, pamuk yardımıyla gül suyunu cildinizin her bölgesine uygulayabilir ve cildinize doğal bir bakım kürü sağlayarak sağlıklı olabilirsiniz. Gül suyunun faydaları kullanımı sayesinde cildiniz harika bir görünüm kazanacak ve bakteri, yangı, nem gibi sorunlardan arınacaktır. Kullanımın basit olması nedeniyle gün içerisinde sürekli olarak uygulanabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git