Gül Yağının Cilde Yararları

gul-yaginin-cilde-yararlari
12 Ocak 2017 tarihinde eklendi

Gül Yağının Cilde Yararları

Herkesin en sevdiği çiçek olan gül güzel kokusuyla en beğenilen çiçek olma özelliğiyle bilinir. Ancak gül yağının faydalı olduğunu çok kimse bilmez. Biz bilmeyenler için faydalarını yazımızda anlatacak ve sizi gül yağıyla gelen şifayı sunacağız. Uzun yıllardan beri kullanılan gül yağı kokusuyla ve şifasıyla cilde çok faydalı oluyor. Kozmetik sektörünün olmazsa olmazı gül yağı cilt bakımında etkin olarak kullanılıyor. Kremlerin içinde, parfümlerde yer alan gül yağı içeriğinde mucizevi etkili vitaminler bulunuyor. Gül Yağının Cilde Yararları ile depresyondan, cilt güzelliğine kadar, iyileştirici etkisinden saç köklerine kadar birçok yararı bulunuyor.

Gül Yağının Faydaları Nelerdir?

Cilt için mutlaka kullanılması gereken gül yağı cildi kirden arındırıyor ve yağlı ciltlerde kullanıldığında cildi yağdan arındırıyor ve temizlenmesini sağlıyor. Hailelikte bayanların cildi üzerinde beliren lekeler üzerinde etkili olan gül yağının hamilelerin kullanması tavsiye ediliyor. Her sabah ve her akşam cilt bakımı yapmak için gül yağını kullanmak cildin canlanmasına ve gergin görünmesine yardımcı oluyor. Makyajınızı temizlemek ve aynı zamanda nemlenmesini de sağlamak için makyaj temizliği için kimyasallar kullanmak yerine gül yağını kullanabilirsiniz. Gül yağı şifasıyla açık yarası bulunanlara alerji sorunu olan ciltlere karşı etkilidir. Egzama cilt hastalığı bulunanların da gül yapı kullanmaları, kaşıntıya, pul pul dökülmeye karşı etkili oluyor ve egzama hastalarında oldukça etkili olarak kullanılan bitkisel çözümlerin içinde yer alıyor. Cildi sıkılaştıran ve kırışıkları önleyen gül yapı cildin diriliğini sağlar ve cildi toparlanmayı sağlar. Gül yağının cilde olan etkileri dışında su ile karıştırılıp gargara yapıldığında boğaz ağrısını dindirdiğini de görecek ve mucizevi gül yağının etkilerini boğaz ağrısında da göreceksiniz.  Mikrop kırıcı etkiye sahip gül yağı aynı zamanda antiseptik özelliklere sahiptir.Gül Yağı Nasıl Kullanılır

Gül yağını kullanırken masaj yaparak cilde uygulamak gerekir. Bir pamuğa 3 – 4 damla dökülen gül yağı yavaş ve dairesel hareketlerle masaj yapılarak sürülmelidir. Cildi temizleyecek ve masaj cilde iyi gelecektir. Saç bakımı içinde etkili olan gül yağı saç fırçasına 4 damla kadar damlatılacak ve saçlar taranarak canlı saçlara kavuşulacak. Gül yağını banyo suyuna ekleyebilir ve vücutta güzel koku ve aroma terapi uygulaması yapmasını sağlayabilirsiniz. Bir kovca banyo suyunun içine 15 damla gül suyu ekleyerek duşunuzda kullanabilir ve yarattığı etkiyi görebilirsiniz. Gül Yağının Cilde Yararları nedir diyorsanız gül yağı ve zeytinyağını karıştırarak cildinize uygulayarak cildin nem oranını karşılayabilirsiniz. Cildinizde nemlendirici kullanmanız gerektiğini artık biliyorsunuz. Doğal bir nemlendirici yapmak için gül yağını vazelinle karıştırabilir ve cildinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Kepekli saçlara da iyi gelen gül yağı için şampuanınızın içine sadece 10 damla gül yağını eklediğinizde ve her duşta bu şampuanı kullandığınızda gül yağının kepeklerinizi çok kısa sürede bitirdiğine şahit olacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git