Güneş İçin Uygulanacak Maskeler

Güneş İçin Uygulanacak Maskel
2 Haziran 2017 tarihinde eklendi

Güneş İçin Uygulanacak Maskeler

Bütün kışı çalışarak geçirmenin ardından güzel bir tatil yapmak isteriz. Bu bazen bir yurtdışı seyahati, bazen yurtiçi turlara katılım, bazen de deniz, güneş, kum üçlüsü olabilir. Her durumda öğle vakitlerinde güneşin zararlı ışınları cildimize zarar verecektir. Bu zararlar ciltte yanık oluşumu olduğu gibi güneş lekeleri şeklinde de ortaya çıkabilir. Öğle vakitlerinde güneşlenmek her bayanın hoşuna gitse de sonucunda oluşan güneş lekeleri bir hayli moral bozmaktadır.

İlk aşamada doğru makyaj uygulamaları ile bu lekeleri gizlemek mümkündür. Cilde uygun fondöten, CC krem seçimi ile ciltte pürüzsüz bir görünüm elde edilebilir. Fakat bu anlık bir çözümdür. Ne yazık ki bu yöntem güneş lekelerinin üstünü kapatır, tamamen geçmesini sağlamaz. Güneş için uygulanacak maskeler aşağıda sıralanmıştır.

Evdeki Doğal Çözümler

Güneş için uygulanacak maskeler konusunda en kolay olanı evde hazırladığımız kürlerdir. Güneş lekelerini geçirme konusunda oldukça etkilidir ve bitkisel çözümler olduğundan yan etkileri yok denecek kadar azdır. Çeşitli kremler kullanmak yerine öncelikle doğal yollardan bu tedaviyi sağlamak en sağlıklı çözüm olacaktır.  • Yoğurt maskesi bu konuda en yaygın olanıdır. 1 yemek kaşığı yoğurt, 1 yumurta ve birkaç damla limon suyu ile karışım hazırlandıktan sonra ciltte oluşan güneş lekelerinin üzerine sürülür. Karışım ciltte kuruduktan sonra nemli bir pamuk yardımı ile temizlenir.
  • Maydanoz kürü ile güneş lekelerinden kurtulmak mümkündür. 1 çorba kaşığı yoğurt, ince bir dilim limon ve yarım demet maydanoz ile oluşturulan karışım, cilde oval hareketler ile sürülür. 45 dakika beklemenin ardından temizlenir. Maska hazırlanırken doğal malzemeler kullanılmış olsa da her gün uygulamak doğru bir tercih değildir. Bu maskeyi 3 günde bir uygulamak en doğrusu olacaktır.
  • Soğan maskesi ile sağlıklı, lekesiz bir görünüm elde etmek mümkündür. 1 küçük boy soğan ve yarım çay bardağı kadar sirke ile oluşturulan karışım cilde pamuk yardımı ile sürülür. Karışım uygulandıktan sonra 25-30 dakika bekletilir. Bu karışım ciltteki sorunları giderme de etkili bir maskedir.
  • Yarım litre suyun kaynatılıp buharının cilde uygulanması da etkili bir yöntemdir. Buhar, ciltteki gözenekleri açar ve lekelerin giderilmesine yardımcı olur. Siyah noktaları giderme konusunda da iyi bir çözümdür.

Bunların yanı sıra güneş lekeleri için çeşitli markalar maskeler, temizleme ürünleri, güneş korumalı nemlendiriciler üretmiştir. Bu ürünlerden herhangi birinin kullanımı da ciltteki lekeleri azaltmaya yardımcı olacaktır.

Güneş için uygulanacak maskelerin kullanımı dışında güneş lekelerinden kurtulmak için lazer ile çözüme gidilebilir. Yaz aylarında lazer uygulaması yaptırmak sakıncalıdır. Güneş ışınları lazer uygulanan bölgeyi daha kötü bir hale getirebilir. Bu nedenle kış aylarında lazer tedavisi ile cilt lekelerinden kurtulmak mümkündür.

Yine de uzmanlara göre lazer uygulaması ile vücuda zarar vermek yerine doğal maskelerden faydalanmak en doğrusudur. Haftada birkaç kez uygulanacak, hazırlanması da uygulanması da basit bu maskeler ile canlı, sağlıklı ve kusursuz bir cilt elde etmek mümkündür.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git