Güneş Lekeleri Doğal Yöntemler ile Nasıl Tedavi Edilir?

gunes-lekeleri-dogal-yontemler-ile-nasil-tedavi-edilir
11 Aralık 2016 tarihinde eklendi

Güneş Lekeleri Doğal Yöntemler ile Nasıl Tedavi Edilir?

Güneşten özellikle yaz dönemlerinde yoğun biçimde zararlı olan UVB ve UVA ışınları yayılmaktadır. Bu ışınların cildinize çok fazla temas etmesi halinde ciltte çeşitli lekeler ortaya çıkmaktadır. Çil şeklinde bir görünüme neden olan bu lekeler çoğu zaman kalıcı olmakta ve büyük bir sorun haline dönüşmektedir. Bu lekeler çok ilerlediği zamanlarda çok daha ciddi sonuçlar doğurabilmektedir. Bunun için yapılacak en ideal uygulama güneş kremi kullanmak olacaktır. Cildinizin tipine göre yüksek koruma derecesi olan bir güneş kremini gün içinde yüzünüze ve vücudunuza sürmeli ,o şekilde güneşe çıkmalısınız. Güneş sebebiyle ortaya çıkan lekelere melanin lekeleri denilmektedir. Açık ten rengine sahip olan kişilerde melanin lekelenmeleri daha sık biçimde görülür. Güneş lekeleri doğal yöntemler ile nasıl tedavi edilir sorusu sıklıkla karşımıza çıkan bir sorudur.

Güneşten Korunmak İçin Krem Kullanın

Güneşten korunmak için gerekli olan doğal yöntemlere geçmeden önce tıbbi tedavi yöntemlerinden bahsedebiliriz. Özel koruyucu kremler ile güneş lekelerini önleyebilir ve tedavi edebilirsiniz. Bu kremler çok etki yaratmadığı için yalnızca ilk aşamada kullanılması gerekir. Çok ciddi biçimde güneş lekeleri yoksa bu kremler renk açıcı etki yapacaktır. İlerleyen lekelerde kremler yeterli olmayacaktır.

Lazerli Yenileme İşlemiGüneş lekelerinizden çok rahatsız oluyorsanız daha etkili bir çözüm için lazerli cilt tedavisini kullanabilirsiniz. Lazer yöntemi çok etkili bir yöntemdir ama çok pahalıdır. Lazer yöntemi ile güneş lekelerinden 6 seansta kurtulabilirsiniz. Seansların her biri en fazla 15 dakika sürmektedir. Seanslar sırasında ciltte herhangi bir tahriş meydana gelmemektedir.

Güneş Lekeleri İçin Bakım Maskeleri

Yumurta Akı ve Yoğurt Maskesi: Güneş lekelerinden kurtulmanın en sağlıklı yolu doğal malzemeler ile yapılmış maskeler olacaktır. Bu maskelerden birisi için 1 adet yumurta akı, 1 çay kaşığı limon ve 1 tatlı kaşığı süzme yoğurt kullanılmalıdır. Bu malzemelerin hepsini bir kaba boşaltın ve hepsini karıştırın. Karışımı güneş lekeleri olan bölgelere sürün ve kuruyana kadar bekleyin. Sonrasında kuruyan maskeyi ılık su ile yıkayabilirsiniz. Kısa süre içinde etkisini gösterecektir.

Maya ve Limon Suyu Maskesi: 1 tatlı kaşığı limon suyu ve 20 gram yaş mayayı bir kaba koyun. Sonrasında maske haline gelene kadar karıştırın ve güneş lekelerinin üstüne sürün. Yarım saat bekledikten sonra maskeleri temizleyebilirsiniz. Ilık su ile durulama yeterli olacaktır.

Bal ve Yoğurt Maskesi: Güneş lekelerinden kurtulmak için bal ve yoğurt maskesi de hazırlayabilirsiniz. Bu maskeyi hazırlamak için 60 gram yoğurt ve 2 yemek kaşığı dolusu bal yeterli olacaktır. Bu iki malzemeyi kıvamı gelene kadar karıştırın ve sonrasında güneş lekelerine uygulayın. Güneş lekeleri doğal yöntemler ile nasıl tedavi edilir sorusuna cevap olarak bu yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git