Güneş Lekelerinde Etkili Bakım Maskeleri

Güneş Lekelerinde Etkili Bakım Maskeleri
10 Mart 2017 tarihinde eklendi

Güneş Lekelerinde Etkili Bakım Maskeleri

Yazın en büyük sorunlardan birisi güneş lekesi sorunudur. Güneş lekeleri yazın her kişinin başına gelen bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Fazla güneşte kalmak ya da güneş altında kalınacak bir işte çalışmak zaman içinde cilde çeşitli zararlar vermektedir. Cilt üzerinde lekeler bunun en belirgin örneğidir. Güneş lekeleri olan cildinize çeşitli ürünlerle bakım yapabilirsiniz. Piyasa içinde yer alan hazır ürünleri kullanarak güneş lekelerinden uzun sürede kurtulabilirsiniz. Bunun yerine ise evde bulunan malzemeler ile kendinize bakım maskesi hazırlayabilirsiniz. Güneş lekelerinde etkili bakım maskeleri kullanımı yapabilirsiniz. Maskeleri evde hazırladıktan sonra günlük olarak kullanabilirsiniz. Düzenli kullanım etki edecek ve lekeler ortadan kalkacaktır.

Limon Suyu ve Kırmızı Soğan ile Maske Hazırlayın

Bilindiği üzere limon birçok cilt sorununa iyi gelen bir üründür. İçeriğinde yer alan maddeler sayesinde limon kullanımı cildi çok daha parlak bir hale getirmektedir. Limon suyu ile cildinizde bulunan lekeleri de tedavi edebilirsiniz. Bunun için kullanım önerisi olarak limon suyunu bir parça pamuğun üzerine dökün ve sonrasında bu pamuğu güneş lekesi olan bölgelere ovalayarak sürün. 20 dakika bekledikten sonra limon suyu sürdüğünüz bölgeyi durulayabilirsiniz. Uygulamanın gerekli etkiyi göstermesi için günde 2 ya da 3 kere uygulamanız iyi bir seçim olacaktır.Kırmızı soğan kullanımında ise bir dilim soğanı yüzünüzde leke olan bölgelere sürün ve ovalayın. Bir süre bekledikten sonra durulama yapabilir ve güzel kokulu nemlendirici bir kremi cildinize sürebilirsiniz. Bu işlemi her gün yapmanız halinde cildinizde bulunan güneş lekeleri kaybolacaktır. Limon suyu kullanımında dikkat edilmesi gereken nokta limon suyunu cilde sürdükten sonra uzun süre güneş altında kalmamak olmalıdır.

Soğan Suyu ile Maske Kullanımı

Güneş lekelerinden kurtulmanın bir diğer yolu ise soğan suyudur. Soğan suyu ile kullanım yapabilirsiniz. Bu kullanım için soğanı kesin ve dökülen suyu kase içine alın. Sonrasında bu soğan suyunun içine bir miktar elma sirkesi ekleyin. Sonra ikisini karıştırın ve güneş lekesi olan bölümlere bu karışımı sürün. 15 dakika bekledikten sonra soğan suyu olan bölgeyi ılık su ile durulayabilirsiniz. Etkili olması için günlük olarak kullanım yapılması gereklidir.

Portakal Suyu ve Elma Sirkesi Karışımı

Portakal suyu ve elma sirkesi kullanarak güneş lekelerine iyi gelen bakım maskesi hazırlayabilir, kullanabilirsiniz. Bunun için bir miktar portakal suyunun içine elma sirkesi ekleyin ve ikisini birlikte karıştırın. Daha sonrasında bu karışımı cildinize masaj yapar biçimde sürün. 5 dakika bekledikten sonra durulama aşamasına geçebilirsiniz. Karışımın etki etmesi için 30 gün boyunca günde iki kere uygulama yapın. Güneş lekelerinde etkili bakım maskeleri ile cildinizde yer alan lekelerden kısa süre içinde kurtulabilir ve tertemiz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git