Güneş Lekelerinden Doğal Biçimde Kurtulma Yolları

Güneş Lekelerinden Doğal Biçimde Kurtulma Yolları
6 Şubat 2017 tarihinde eklendi

Güneşin en büyük zararlarından birisi ciltte oluşan lekelerdir. Uzun süre güneş altında kalındığı zaman ya da yazın uzun süre güneşlenildiği zaman ciltte çeşitli lekeler meydana gelmektedir. Bu lekeler ciltte kötü bir görünüme neden olmaktadır. Bu lekelerden kurtulmak için çeşitli yöntemler deneyebilirsiniz. Doğal yöntemler ile güneş lekelerinden kurtulmanız önerilen en iyi yöntemdir. Doğal yöntemler ile güneş lekelerinden kurtulmak hem maddi açıdan sizi zora sokmayacak hem de cildinize herhangi bir zarar vermeyecektir. Güneş lekelerinden doğal biçimde kurtulma yollarını yazımızdan öğrenebilir ve evde kendiniz leke olan yerlere uygulayabilirsiniz.

Pratik Yollar ile Güneş Lekelerinden Kurtulun

Limon dilimi ile kısa süre içinde güneş lekelerinden kurtulabilirsiniz. Bunun içni taze limon kullanmanız gereklidir. Taze limon dilimlerini alın ve cildinizde güneş lekeleri olan bölgelere sürün. 15 dakika beklemeniz yeterli olacaktır. Limon ölü hücreler için de uygun bir kullanım sağlayacaktır. Limon dışında kullanım yapılacak ürünlerden birisi de aloe vera jelidir. Bu jeli günde iki kere leke olan bölgelere sürebilir ve lekelerden kurtulabilirsiniz. Yeşil çay da etkili bir üründür. Yeşil çayı kanar su içinde 5 dakika boyunca bekletin ve sonrasında güneş lekesi olan bölümlerin üzerine sürün. Bir süre bekledikten sonra durulama yapabilirsiniz. Bu işlemi haftada iki kere kullanmanız yeterli olacaktır. Güneş lekelerinde etkili olan ürünler arasında kırmızı soğan da yer almaktadır. Kırmızı soğanı dilimleyin, leke olan bölgelere sürün ve bir süre bekledikten sonra yıkayın. Bu işlem lekeler üzerinde etkili olacaktır.Elma Şırası Sirkesi Maskesi

Bu maske ile cildinizde bulunan güneş lekelerinden kurtulabilirsiniz. Bunun için 2 çay kaşığı portakal suyu ve yarım yemek kaşığı elma şırası sirkesi gereklidir. Bu malzemeleri temin ettikten sonra malzemeleri bir kabın içinde karıştırın ve 5 dakika boyunca bekletin. Daha sonrasında bu karışımı güneş lekesi olan bölgelerin üzerine sürün ve bekleyin. Bu maske ile lekelerden kurtulmak istiyorsanız bir ay boyunca her gün 2 kere olacak biçimde kullanmanız gereklidir.

Salatalık Maskesi ile Lekelerden Kurtulun

Salatalık maskesi de cilt üzerindeki lekelere çok iyi gelecek bir üründür. Bunun için gerekli malzemeler arasında salatalık, 1 bardak yulaf ezmesi ve bir çay bardağı yoğurt gereklidir. Karışımı hazırlamak için tüm malzemeleri bir kabın içinde karıştırın ve sonrasında cildinize uygulayın. Daha sonrasında 10 dakika bekleyin ve durulama yapın. Bu karışımı haftada bir kere cildinize uygulayabilirsiniz.

Süt ve Bal Maskesi

Güneş lekelerinden kurtulmak için süt ve bal maskesi de kullanabilirsiniz. Bunun için yarım su bardağı süt ve yarım çay bardağı bal gereklidir. Bu malzemeleri karıştırın, sürün ve 10 dakika bekleyin. Güneş lekelerinden doğal biçimde kurtulma yolları arasında bu maddeler yer almaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git