Güneş Lekelerini Önlemek İçin Cilt Ürünleri

Güneş Lekelerini Önlemek İçin Cilt Ürünleri
27 Nisan 2016 tarihinde eklendi

Güneş Lekelerini Önlemek İçin Cilt Ürünleri 

Öncelikle güneş lekesi nedir ve neden olur gibi soruların cevaplarını bulmakla işe  başlayalım. Doğal kaynaklarımızın başında gelen güneş, bitip tükenmeyen bir enerji  yoğunluğuna           sahiptir. Bu enerji o kadar güçlüdür ki, neredeyse dünyaya 150 milyon kilometre uzakta       olmasına rağmen sıcaklığını kemiklerimize kadar hissedebiliriz. İşte bu  yoğun enerji             kaynağından çıkan ultraviyole diye adlandırdığımız ışınların cildimize fazla  temas etmesinden dolayı ve buna ek olarak melanin pigmetinin aşırı ve ya düzensiz olarak salgılanmasıyla, cildimizde güneş lekelenmesi adını verdiğimiz lekelenmeler oluşur. Elbette tedavisi mümkündür fakat hiç bu tür sıkıntılara girmeden güneş lekelerini önlemek için cilt ürünlerinden destek alarak olası problemleri ortadan kaldırmak şüphesiz ki daha akıllıca bir çözümdür. Cilt ürünlerinden destek almadan önce; güneş ışınlarının dik geldiği zaman diliminde direkt olarak bu ışığa maruz kalmamalı, uygun saat diliminde ise vücudumuzu        tamamıyle kurulamadan güneşle temas halinde olmamalıyız. Bu iki şartı sağladık ve lekesiz   bir cilde sahip olmak için kozmetik ürünlerden destek almaya karar verdik.                          Peki, ​güneş  lekelerini önlemek için ​ kullanılan ​ cilt ürünleri​  nelermiş bir göz atalım isterseniz

  • Güneş Kremi


Güneş kremleri hakkında genel bilgiler vererek sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. İlk adım  oarak, tercihinizi halihazırda kullanmış olduğunuz markalara öncelik vererek atmanızda  yarar var. İkinci adım olarak hem UVA hem de UVB ışınlarına karşı etkili bir ürünü  kullanmalısınız çünkü bu ışınlara uzun süreyle maruz kalmak cilt kanserine temel  hazırlamaktır. Üçüncü adımımıza, kaç koruma faktörlü ürün kullanacağımız kafamızı karıştırıyor değil mi? En basit yöntem cilt hassasiyetinize göre ürün seçmek; yani cildiniz ne  kadar hassassa o      kadar yüksek koruma vaad eden ürüne yönelmek. 20 faktör ile 100 faktör  arası ürüne cilt    hassasiyetinizle doğru orantılı olarak yaklaşmak. 30  faktörün altına düşmemekte yarar var. Bunun yanı sıra güneş kreminin bazı çok yoğun, cildime sürmekte zorluk yaşıyorum diyorsanız güneş losyonlarından da  yararlanabilirsiniz. Ayrıca yağlı bir cilde sahip olanlar için üretilmiş olan yağ içermeyen güneş kremleri de var.

  • Nemlendiriciler 

Güneş lekelerinin oluşumunu hızlandıran bir diğer faktör de kuru cilttir. Nem oranının ideal    derecede olması, çoğu cilt problemini tamamıyla ortadan kaldırmaya yönelik yapılması          gereken en önemli adımlardan biridir. Cilt tipinize uygun nemlendiriciyi seçtikten sonra         özellikle cildiniz nemliyken uygulamanız, nemi cildinize hapsederek yüksek oranda verim       almanızı sağlayacaktır. Güneş lekelerin önlemek için cilt ürünleri kullandınız fakat leke oluşumuna ortam sağlamamak için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar da mevcut. Örneğin lazer epilasyon, peeling gibi cilt hassasiyetini yükselten işlemler sonrası direkt olarak güneş    ışığına maruz kalmak demek, cilt lekelerine davetiye yollamak demektir. Bu tür işlemler sonrası en az 4 saat güneş ışığından uzak durmanız gerekmektedir. Ürün kullanımına ek olarak buna da dikkat ederseniz, lekesiz bir cilde merhaba demiş olacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git