Güneş Yanığına Çözüm

Güneş Yanığına Çözüm
13 Ağustos 2017 tarihinde eklendi

Güneş Yanığına Çözüm

Yaz ile birlikte gelen sıcakların cilde birçok tehlikesi bulunmaktadır. Bunların en başında yer alan güneş yağı veya kremi olmadan güneşe direk maruz kalma sonucunda oluşan yanıklardır. Bu yanıklar oldukça tehlikeli olmasının yanı sıra dikkat edilmediği sürede cilt kanserine kadar yol açabilecek birçok rahatsızlığı meydana getirmektedir. Kremlerin dışında birçok doğal yöntemde bulunmaktadır. Yanıklara iyi gelen doğal yöntemlerin başında yer alan yoğurt hem cilde serinlik vererek yanık hissini ortadan kaldırır, hem de oluşan yanıkların daha üst seviyelere ulaşmasını engeller. Güneş Yanığına Çözüm ,

Güneş Yanığına İyi Gelen Doğal Ürünler

 Bazı kişiler güneş kremleri ve yağları kullanmak isteyerek güneş ile direk temasa geçer. Daha sonrasında ciltte yanmalar görülür. Bu yanmalara ise çok üst düzeyde olmaması dâhilinde doğal yöntemler uygulayarak geçirilmesi mümkündür. Güneş yanığına çözümlerden iyi gelen seçeneklerin başında olan yoğurt, güneş yanıklarının bulunduğu bölgelere sürülüp bekletilmelidir. Bu yoğurt kompleksini günde 3 veya 4 defa yapmanız oluşan yanıklar için iyi gelecektir.  Ve güneş yanıklarından oluşan ağrıyı da azaltacaktır. Başka güneş yanığına çözümlerden biri ise salatalıktır. Salatalığın kabukları ile rendeleyip suyunu süzerek güneş yanığının olduğu alanlara sürüp bekletilmelidir. Bu işlemden sonra ciltte bir tazelenme hissi oluşarak, yanıkların hissettirdiği ağrı da yok olacaktır. Zeytinyağını birçok faydası bulunmaktadır.Bu faydaların içinde olan bir diğeri ise güneş yanığına çözüm sağlamasıdır. Zeytinyağı yanıklar üzerinde etkili sonuçlar vermektedir. Yağ formuna sahip olduğu için güneş yanmalarından kaynaklanan gerginliği de alarak yumuşaklık kazandırır.  Ayrıca oluşan ağrı ve acıyı da alarak çeşitli rahatsızlık hissini ortadan kaldırır. Yağlardan bir başka faydalı olanı ise lavanta yağıdır. Güneş yanıklarında oldukça sık kullanılan bir yöntemdir. Yanıkların üzerlerine sürüp bekletmek oluşan yanıklardaki acıyı alarak iz oluşumunu da engeller. Ayrıca cildi nemlendirerek yanıklardan dolayı meydana gelen gerginliği de alarak yumuşak bir his bırakır. Aloe vera güneş için doğal koruma yöntemlerinden biridir. Güneşten korumasının dışında güneşten kaynaklanan yanmalar içinde çok iyi bir etkisi bulunmaktadır. Yanık oluşan bölgelere sürülerek bekletilmesi gerekir. Böylelikle acı hissi ortadan kalkmış olur.

Güneş Yanıklarından Sonra Oluşan Kaşıntılar

 Güneş yanıklarından sonra oluşan deri dökülmeleri ve bununla birlikte gelen kaşıntılar oldukça rahatsız edici özelliklerdendir. Yanıklar ile oluşan ağrıların zamanla geçmesiyle birlikte kaşıntılar yavaş yavaş başlar. Bu kaşıntıları önlemek için önerilen kaşıntı ilaçların kullanılması gerekmektedir. Kaşıntıların fazla olması kaşınan yerin aşınarak kanamasına ve mikrop kapmasına eden olabilir. Kaşıntı ilaçlarını kullanmak istemiyorsanız kaşınan bölgeleri sürekli olarak nemlendirmeniz kesinlikle kuru tutmamanız gerekmektedir. Nemlendirici kremlerin yanı sıra derinin kurumaması için su tüketiminin de arttırılması gerekmektedir. Böylelikle cilt hiçbir zaman kuru bırakılmayarak her zaman nemli kalmasıyla birlikte kaşıntı geçerek yaralar iyileşecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git