Günlük Cilt Bakım Önerileri

cilt_bakimi-700x329
5 Ağustos 2015 tarihinde eklendi

Günlük Cilt Bakım Önerileri

Günlük olarak cilt bakımların doğru yapılması durumunda sizler de aktif olarak pek çok rolü benimseyebilecek, cildinizin istenen parlaklığa ulaşmasını sağlayacaksınız. Nasıl mı? Hemen hemen her kişinin, her gün cilt bakımlarını aksatmadan yapması gerekmektedir. Böylelikle makyajdan oluşan kalıntılara hızlı çareler bulunabilir, ciltten bu makyaj ürünlerini arındırmak da layığı ile yerine getirilebilir. Tabii ki önemli olan faktörlerden bir tanesi de bu cildin doğru şekilde makyaj ürünlerinden arındırılmasıdır. Arındırdığınız zaman makyajın kalıntıları kesinlikle cildinize zarar vermez. Fondöten ve kapatıcı gibi ürünlerin 1 günden fazla ciltte durması durumunda oldukça mühim zararlara teşkil ettiğini bilmekteyiz. Bunları önleyebilmenin tek çaresi ise cilde doğru ve olabildiğince mümkün kalitede ki ürünler ile bakım uygulamaktır. Şimdi gelelim günlük cilt bakım önerilerine…4 Adımda Günlük Cilt Bakımı!

  • Temizleme köpüğü bu işin altın kuralıdır. Eğer evinizde veya yakınınızda barındırmazsanız bakım işlemleri olumlu sonuçlanmayabilir. Bu sebepten dolayı her akşam eve geldiğiniz zaman bir köpük ile makyajı arındırmalısınız. Böylelikle gözeneklerin içerisinde kalan makyajlar da sizler için silinmiş olacaktır. Bu şekilde leke oluşumu da tamamıyla tarih olur!
  • Temizleme sütü, temizleme köpüğünü tetiklemektedir. Yani ayrılmaz ikili olarak kabul edebilirsiniz. Bu iki ürün tipini en doğru şekilde kullanırsanız sizler için bakım durumu olabildiğince kolay sağlanır. Zira süt, köpükten arta kalan makyajları doğru şekilde temizlemenize yardımcıdır.
  • Temizlik işlemi bu evrede tamamlanmış olacaktır. Bunun dışında tonik kullanımını da sağlayın ki, cildinizde makyaj sonrası oluşabilecek tehlikelerden arınabilin. Zira tonik bakımı direkt olarak makyajın gözenekleri açmasını önleyen bir bakım türüdür. Başlangıçta kuru bir cilde sahipseniz tonik bir süreç yıpratabilir, eğer kuru cilde sahipseniz nemlendirici bulundurmayı da ihmal etmemelisiniz!
  • Temizlik ve tonikleme bittikten sonra en son adım olarak görülen nemlendiriciye geçelim. Nemlendirici krem kullanırsanız cildinizi bakım olarak istenen safhaya ulaştırmış olursunuz. Bu sebepten dolayı temizleme köpüğü, sütü ve tonikten sonra mutlaka kullanılması gereken bir diğer ürün ise cilt kremidir. Markasına iyi bakarak seçim yapın. Çünkü yanlış bir marka seçmeniz durumunda diğer 3 bakım ürünü de ister istemez kalitesiz bir evrede düşünülür.

Bu 4 işlemi mutlak suretle her akşam uygulayın. Bir süreçten sonra cildinize makyajın dahi zarar vermediğini göreceksiniz. Uygulayan pek çok hanım günlük cilt bakım önerileri aramaktan vazgeçtiler ve sadece bu yöntem ile hareket etmeye başladılar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git