Günlük Cilt Bakımı İçin En İyi İpuçları

Günlük Cilt Bakımı İçin En İyi İpuçları
3 Aralık 2015 tarihinde eklendi

 Günlük Cilt Bakımı İçin En İyi İpuçları

Sağlıklı ve taze bir cilde sahip olarak hem yaptığınız makyajın hakkını verirsiniz hem de yüksek bir özgüvene sahip olursunuz. Güzel bir cilde sahip olmak için günlük olarak uygulayabileceğiniz basit yöntemler var. Bu yöntemleri uygulayarak hızlı bir şekilde güzel görünen bir cilde sahip olabilirsiniz.  

Beslenmenize Dikkat Etmelisiniz

Sağlıklı bir bedene sahip olduğunuzda cildiniz de bununla doğru orantılı olarak sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır. İçerisinde C vitamini bulunan meyveler cilde oldukça faydalıdır. C vitamini almak için çilek, portakal ve yaban mersini gibi meyveleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca şekerden mümkün olduğunda uzak durmanız gerekmektedir. Şeker içeren meyve ve sebzeleri tüketmek cilt lekelerinin artmasına ve sivilce oluşumuna sebep olmaktadır. Yediklerinize dikkat ederken içtiğiniz ürünlere de özen göstermeyi unutmamalısınız. Şekerli ve asitli içeceklerden uzak durmanız gerekiyor. Mutlaka ve bol miktarda içmeniz gereken en önemli sıvı ise sudur. Cilt susuz kaldığında leke oluşumları başlayacaktır. Yeşil çay içerek de vücudunuzun toksin atmasını sağlayabilirsiniz.

Cildinize Masaj Yapın

Günlük Cilt Bakımı İçin En İyi İpuçlarından bir tanesi cildinize masaj yapmaktır. Cildinize masaj yapmak kan dolaşımınızı arttıracaktır. Cildinize masaj yapmadan önce temizlemeyi unutmayın. Masajdan önce yüzünüze peeling uygulayabilirsiniz. Peeling ile cildiniz derinlemesine temizlenecek ve ölü derileriniz yok olacaktır. Temizlenmiş bir cilde masaj uygulamak daha doğru olur. Masaj yaparken nemlendirici krem veya zeytinyağı kullanabilirsiniz. Bu sayede cildinizin nem dengesi de düzenlenmiş olacaktır.Güneş ve Rüzgâra Karşı Önlem Alın

Kış aylarına girmiş olsak da farkında olmadan güneş ışınlarına maruz kalıyoruz. Özellikle hassas ciltli olanların mutlaka dışarı çıkmadan önce güneşe ışınlarına karşı koruma özelliği olan krem sürmeleri gerekiyor. Güneş ışınlarına maruz kalmak cildin kurumasına ve kızarmasına sebep olacaktır. Aynı şekilde rüzgâr da cilt için zararlı bir unsurdur. Rüzgâra maruz kalındığında cilt gerilir, kurur ve nemini kaybeder. Rüzgârlı günlerde dışarı çıkmadan önce mutlaka nemlendirici sürmelisiniz.

Uyku Miktarınıza Özen Gösterin

Vücudun ihtiyacı olandan daha az uyumak cildinizi yıpratır ve yorgun bir görüntüye sahip olmanıza neden olur. Uyku saatlerinizi iyi ayarlayarak günde en az 7-8 saat uyumaya dikkat edin. Vücudumuzun sadece gece salgıladığı hormonlar mevcuttur. Yetersiz uyuduğunuzda vücut bu hormonları üretemez ve bedeniniz olumsuz yönde etkilenir.

Çizgi ve Kırışıklıkları Önleyin

Yüzünüzdeki çizgi ve kırışıklıkları önlemek zor bir iş gibi görünse de evdeki malzemeleri kullanarak bunu yapabilirsiniz. Salatalık suyunu cildinize sürmek cildinizin sıkı olmasını sağlayacaktır. Yüzünüzde 10 veya 15 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile durulayabilirsiniz. Bu uygulamayı her gün yapmak cildinizin kırışıklıklara karşı koymasını sağlayacaktır. Salatalık, Günlük Cilt Bakımı İçin En İyi İpuçlarından bir tanesidir.

Tüm bunlara ek olarak; Alkol ve sigara tüketmek cilde zarar veren en büyük faktörlerdir. Özellikle alkol, içinde şeker barındırdığından cilde zarar vermektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git