Günlük Cilt Bakımı Nasıl Olur

Günlük Cilt Bakımı Nasıl Olur
21 Nisan 2017 tarihinde eklendi

Cildimiz bize yıllar boyu eşlik edecektir. Haliyle biz de ona iyi bakmalı ve yıllar geçse de genç görünmesini sağlamalıyız. Genç bir görünümünüzün olması için de günlük olarak cilt bakımı yapmalısınız. Cilt bakımı yaparken de cildinizin ne türde olduğunu bilmelisiniz. Kuru bir cilde yağlı ciltler için olan maskeyi yapmakta yüzünüzün daha çok kurumasını sağlar. Bu yüzden cildinizin ne tür de olduğunu bilmekte cilt bakımı yapabilmek için önemli bir unsurdur. Önemli olan bir diğer unsur ise beslenme şeklinizdir. Beslenme şeklinizin de cildinizin genç kalmasında çok etkili bir faktördür. Eğer cildiniz yağlı ise yağlı yiyecekler yemeye devam ederseniz gün geçtikçe cildiniz daha çok yağlanır ve akne oluşumuna sebep olur. Eğer kuru bir cildiniz var ise yağlı yiyecekler yemek cildinizin yağ dengesini dengelemeye yardımcı olur. Cilt bakımından bu kadar çok bahsettik. Peki, günlük cilt bakımı nasıl olur? Sorusuna da cevap verelim.

Günlük Cilt Bakım Rutini

Sabah Cilt Bakımı;

Sabahları yeni uyandığınızda yapılan cilt bakımı cildinizin için çok önemlidir. Sabah uyandığınızda yüzünüzü bol su ve doğal sabunlarla yıkamak cildinizin gün içerisinde dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasını sağlar. Yüzünüzü yıkadıktan sonra kuru bir cildiniz var ise nemlendirici krem sürerek, eğer yağlı bir cildiniz var ise su bazlı bakım kremi sürerek cildinizin günlük bakımında ilk adımı atmış olursunuz. Yapacak olduğunuz bu işlemleri düzenl olarak gerçekleştirir iseniz, yüzünüz de ki değişiklikleri fark edeceksiniz. Sadece yüzünüzü yıkamanız bile gece uyurken oluşan yüzünüz de ki kiri almasına yardımcı olacaktır. Yüzünüz de yapılacak olan bir temizleme işlemi bile gün içerisinde yüzünüzün ferah kalmasına çokça yardımcı oluyor.Akşam Cilt Bakımı;

Akşam olduğunda yapılabilecek en güzel şey yüzünüzü günün getirdiği kirden ve yorgunluktan arındırmak olacaktır. Yüz yıkama jeliniz var ise yüz yıkama jeliniz ile yüzünüzü temizleyiniz. Eğer yüz yıkama jeliniz yok ise, normal bir yüz temizleme sabunu ile de yıkayabilirsiniz. Bu yüz temizleme işlemi yüzünüz de oluşan kiri alıp götürecektir. Eğer makyaj yapan biri iseniz eve geldiğinizde mutlaka makyajınızı temizleyiniz ve yüzünüzü sabun ya da yüz temizleme jeli ile yıkayınız. Bu cildinizin makyaj malzemelerinde dolayı yaşatacağı yıpranmayı önler. Yüzünüzü temizlemenin ardından yüzünüze nemlendirici kremlerden öasaj yaparak uygulayabilirsiniz. Yüzünüzü de nemlendirmenin sonrasında yüzünüze bir peeling yapmak uyuyacağınız vakte kadar kendinizi ferah hissetmenizi sağlar. Bu yüzden günlük yapacağınız bir peleng seçmenizde yarar var.

Yatmadan Önce Cilt Bakımı;

Yatmadan önceki cilt bakımı gece yüzünüz de oluşacak yağlanmayı ya da kurumayı bir nebze de olsa önler. Bu yüzden yatmadan önce doğal yağlarla yapacağınız işlemler yüzünüzün yıllara meydan okuyabilmesi için oldukça önemli bir adımdır. Kullanabileceğiniz yağlar olarak; hindistancevizi yağı, limon kabuğu yağı, zeytinyağı ve susam yağıdır. Bu yağların haricinde kırışma karşıtı bir krem kullanmanızı da öneririm. Umarım günlük cilt bakımı nasıl olur? Sorunuza cevap bulabilmişsinizdir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git