Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Günlük-makyaj-nasıl-yapılır
25 Ağustos 2015 tarihinde eklendi

Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Şimdi kadınlarımız için günlük makyajın nasıl yapıldığı ile alakalı bir yazı yayınlayacak, artık kolay yöntemler ile makyajınızı tamamlamanıza yardımcı olacağız. Kadınlarımız için “kusursuzluk” kavramı her şeyden önemlidir! Bu sebepten dolayı da gündelik yaşantılarında yaptıkları makyajın her daim sorunsuzca sonuçlanması ve akmaması onlar için temel özellik olarak görülmektedir. Şimdi, günlük makyaj nasıl yapılır? Sorusuna tam anlamıyla cevap verelim! Sadece birkaç adımda sizler de istenen makyaja ulaşabilirsiniz.9 Adımda Günlük Makyaj!

  1. Makyaj setinizi iyi ayarlayın! Sevdiğiniz markalara özgü ve eksiksiz olan bir makyaj seti edinin!
  2. Yüzünüzü makyaja hazırlamak önemlidir. Makyaj yapmadan önce yüzünüzü cilt temizleme toniği ile temizlemeyi ihmal etmeyin. Ardından parmak uçlarınızla az miktarda güneş koruyucu sürün ve tamamen emmesini sağlayın.
  3. Fondöten sürerken parmak uçlarınız ile sürmeyi ihmal etmeyin. Cilt lekeleriniz var ise masaj yaparak yedirmek lekelerin tamamen kapanmasına yardımcı olur. Özellikle T bölgesinde ki yağlanmalar için bu bölgeye hafif bir uygulama yapmak kesin çözüm almanızı sağlar.
  4. Göz makyajı en önemlisidir! Göz kapakları ve göz çevresinde fondöten renginden 2 ton açıklıkta pudra kapatıcı uygulamalısınız. Göz çevresi daha aydınlık bir görüntü alırken, göz makyajının boyutu bu aşamada kendisini ön plana çıkartır. Eğer küçük gözleriniz var ise makyajla büyültmeye gidin. Gözlerinizin alt ve üst iç kısımlarına ten rengine yakın yağlı göz kalemleri sürün. Beyaz kalem de doğru bir tercih olabilir.
  5. Eyelineri ihmal etmeyin! Son dönemlerde göz makyajının değişilmezi haline gelmiş olan eyelinerler ile artık bakışlarınızı daha etkili hale dönüştürebilirsiniz. Sürmesi çok zor olduğundan dolayı hanımlar göz makyajını berbat etmeme adına kaçınıyorlar. Birkaç pratik ile sizler de kusursuz eyeliner çekebileceksiniz!
  6. Eğer eyeliner kullanamıyorsanız aynı verimi göz kalemi ile de alabilirsiniz. Flormar marka bir göz kalemi kullanın ve ucunu daima ince tutun. Kaygan ve kolay kullanımı sayesinde eyelinerden aldığınız verimin aynısını bulmak mümkündür.
  7. Rimel ve maskara kullanmayı eksik etmeyin. Maskara sürerken en önemli püf noktası gözlerinizi aşağı doğru bakarak sürmektir. Ten rengine göre seçilen allıkla da rötuşlar tamamlanabilir.
  8. Gülüşünüzü allıkla tamamlayın! Elmacık kemikleriniz belirgin ise bunu ön plana çıkarmayı ihmal etmeyin. Pek çok kadın için elmacık kemiği olmaması sorun olarak görülür, sizler de bu durum var ise siz şanslı sayılabilirsiniz. Allık ile elmacık kemiklerine uygulama yapın.
  9. Son adım ruj! Ruj sürmeden önce dudaklara vazelin veya nemlendirici sürün. Bu hem daha dolgun, hem de daha doğal bir dudak yapısına ulaşmanızı sağlar. Bu yol ile dudaklarınızı da istenen güzelliğe ulaştıracaksınız!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git