Günlük Makyaj Trendlerini Yakalayın

gunluk-makyaj-trendlerini-yakalayin
19 Aralık 2016 tarihinde eklendi

Günlük Makyaj Trendlerini Yakalayın

Kadınların günlük bakım rutinlerinden birisi de makyajdır. Makyaj yapmanın birçok farklı yöntemi vardır. Gece için farklı, gündüz için ise farklı makyaj stilleri bulunur. Makyaj yaparken bu farklılıkları göz önünde bulundurmanız daha iyi bir sonuç elde etmenizi sağlayacaktır. Günlük makyaj yaparken birçok farklı noktaya değinilmeli, püf noktalar kaçırılmamalıdır. Günlük makyaj için uygun makyaj ürünleri kullanılmalı, kaliteli malzemeler seçilmelidir. İyi bir makyaj için günlük makyaj trendlerini yakalayın ve daha iyi bir görünüme kavuşun.

Günlük olarak yapılan makyajda belli başlı ürünlerin kullanılması gerekir. Gözlerinizde, dudaklarınızda daha sade ürünler kullanmanız gerekir. Pullu, simli makyaj ürünleri günlük bakım için ideal bir seçim olmayacaktır. Bu ürünler daha çok gece için uygun olacaktır. Günlük makyajda sadelik önemlidir.

Günlük Makyajda Sadeliğe Önem Verin

Günlük makyajda ana tema sade bir görünüm elde etmektir. Bunun için tüm yüzünüze makyaj uygulamanız doğru olmayacaktır. Günlük hayatta yapılacak makyaj için pastel ve nude renkler tercih edebilirsiniz. Günlük makyaja başlamadan önce yüzünüze nemlendirici bir krem sürmeniz gereklidir. Bunun için iyi bir krem seçilmelidir ve nemlendirici özelliğinin yüksek olması gerekir. Sonrasında ise yüzünüze fondöten sürerek işlemlere devam edebilirsiniz. Fondöten çok zararlı bir ürün olduğu için yüzünüzde ciddi bir sorun olmadığı için kullanmanız uygun olmayacaktır. Bunun yerine düşük ayarlı bir pudra kullanımı yapabilirsiniz.Pudra yüzünüzü sabitleyecek ve makyajı daha kalıcı bir hale getirecektir. Bunu dışında günlük hayatta allık kullanmanızda faydalı olacaktır. Şeftali tonlarında bir allık yüzünüze çok uygun olacaktır. Günlük makyajda yalnızca allık, rimel ve göz kalemi sürerek de sade bir görünüm elde edebilirsiniz. Makyaj cildi çok yorucağı için günlük yapılan makyajın az ve öz olmasına dikkat edilmelidir. Günlük hayatta kırmızı ruj, bronz allık gibi ürünler kullanılması abartıya kaçacaktır. Takma kirpik, aydınlatıcı fondöten ve ağır renkli farlar günlük kullanım için uygun olmayacaktır.

Pastel Renkleri Tercih Edin

Günlük makyajınız için en uygun renkler pastel tonlar olacaktır. Bunun için şeftali tonlarına sahip ya da uçuk pembe renge sahip allık seçimi yapabilirsiniz. Fondötenin ise cildinize kesinlikle uyulması gereklidir. Cildinizden daha koyu renkte bir fondöten kullanımı yüzünüzde yapay bir görünüme neden olacaktır. Bununla birlikte günlük hayatta far kullanmayı seviyorsanız bunun için de pastel renkler tercih etmeniz gerekir. Pastel far payetleri bu konuda etkilidir. Nude renkler bu sene çok modadır ve bu renkleri far olarak kullanabilirsiniz. Açık renkler gözlerinizi olduğundan daha büyük bir hale sokacaktır.

Günlük makyaj trendlerini yakalayın ve sezon modasına uygun renkler tercih edin. Sezon modası her yıl değişse de pastel renklerin modası geçmeyecektir. Bu renkleri her yıl kullanabilirsiniz.  Günlük makyaj için aydınlık tonlar ideal olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git