Günlük Makyajın Püf Noktaları

Günlük Makyajın Püf Noktaları
25 Nisan 2017 tarihinde eklendi

Günlük Makyajın Püf Noktaları

Makyaj yapmak her kadının gün içerisinde kendini güzel hissetmesini sağlar. Makyaj yapmanın önemi de kadınlar için oldukça fazladır. Günlük olarak yapılan makyajın erkekler tarafından gereksiz olduğu düşünülür fakat söze gelince de kadınların bakımlı olması gerektiğini söylerler. Biz kadınları hiç anlamayacaklar sanki. Makyaj yapmak kendimizi hem güzel hissettiriyor, hem de kendimize olan ilgimizi kanıtlıyor. Makyajın en sevilen yanı da birçok renginin ve çeşidinin olması. Makyajın zararlı olduğu konusunda bir olgu var. Makyaj gereğinden fazla yapıldığında ve temizlenmediğin de cilde zarar verir. Gereği kadar olduğunda ve düzenli olarak temizlendiğinde cildinize zararı olmaz. Makyaj malzemelerinin kaliteli olması da oldukça önemli bir unsurdur. Peki günlük yaptığımız makyajın püf noktaları nelerdir? İşte buna hep beraber göz atalım. Aşağı bakalım hadi.

Günlük Makyaj Yapmanın Püf Noktaları  • Makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken temel nokta yüzünüz de doğal duran renkleri bulmak. Esmer tene sahip kişilerin yüzlerine en uygun renkler siyah tonları, yeşil tonları ve kahverengi tonlarıdır. Bu renkler esmer tene sahip olanların yüzlerindeki makyajı daha doğal kılacaktır. Beyaz tene sahip kişiler ise, vanilya ve şeftali tonlarını denemelerini öneririm. Göz makyajı için de bu tonların koyu olanları kullanıldığında yüzün solgun durması önlenmiş olur. Bu renkler yüzünüze canlılık getirecektir.
  • Göz makyajınızı ise, küçük gözlere ve büyük gözlere göre ayırarak yapmalısınız. Gözde beyaz kalem kullanmak gözlerinizin şıklığı için oldukça önemlidir. Fakat göz bölgesinin neresinde kullanıldığı da kullanılması kadar önemlidir. Küçük gözlere sahip iseniz beyaz kalemi gözünüzün alt iç kısmına kullanmanız gözlerinizi daha büyük gösterecektir. Eğer büyük gözlere sahipseniz, beyaz göz kalemini göz pınarı kısmında kullanmak büyük gözlerinizin daha hoş görünmesini sağlayacaktır.
  • Dudak makyajında önemli olan ise, dudaklarınızın kalınlığını ayarlayabilmenizdir. Dudaklarınız küçükse siz de büyük görünmesini istiyorsanız, dudak kalemi kullanmanız daha yararlı olacaktır. Dudaklarınız büyükse sizde küçük durmasını istiyorsanız, rujunuzun nude tonlarda olması, parlak olması ve dudak çizgisini geçmeden sürülmesi dudakların daha küçük görünmesini sağlayacaktır.
  • Yüz tipinize göre makyaj yapmakta oldukça önemlidir. Kaş modelinizi veya allığınızın sürülüşünü yüz tipinize göre belirlersiniz. Yuvarlak bir yüze sahip iseniz allığınızı biraz daha yukarıdan sürmelisiniz. Küçük ve uzun bir yüze sahip iseniz, allık sürerken saçınızın tüy bitiminden itibaren sürmelisiniz.
  • Günlük makyajın püf noktalarından biri ise, rahat ve kalıcı olmasıdır. Gün boyu yüzümüzde duracağı için cildimizi yormaması ve yıpratmaması ön plandadır. Makyaj malzemesi seçerken kalitesine de önem vermeliyiz. Kalitesiz makyaj malzemeleri gün boyunca yüzünüz de durmaz ve yüzünüzü çok rahatsız eder. Aynı zamanda gün geçtikçe cildinizin yıpranmasına ve yaşlanmasına da neden olur. Bu yüzden makyaj malzemesi alırken oldukça dikkatli olmalıyız. Unutmamalıyız ki günlük kullandığımız makyaj malzemeleri hem rahatlığımız hem de cildimizin sağlığı için oldukça önemlidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git