Güzel Bir Makyajın Tamamlayıcısı Rujlar

Güzel Bir Makyajın Tamamlayıcısı Rujlar
2 Temmuz 2017 tarihinde eklendi

Makyaj dünyası ile ilgili konular her kadının ilgi alanına girer. Kimileri ağır, kimileri daha sade makyajdan hoşlanır ama öyle ya da böyle herkesin makyajla ilgili az çok fikri vardır. Güzel makyaj bir bütünlük ister. Gözlerinizin öne çıktığı hoş bir ifadeden tutun da yanaklarınızda beliren tatlı renge kadar hepsi bir uyum içinde olmalı ki güzelliğiniz daha da artsın. Hoş bir makyajın en önemli tamamlayıcı unsuru rujdur. Doğru renkte seçilmiş ve doğru şekilde uygulanmış bir ruj ile yüzünüzdeki güzelliği tamamlamış olursunuz. Hatta bazıları için rujlar değişmez imzası gibidir. Genelde aynı rengin farklı tonlarını kullanan kişiler seçtikleri ruj ile kendilerini bütünleştirmiş olurlar. Yine de ara sıra değişiklik yapmaktan sakınca gelmez sanırız. İşte sizlere rujlarla ilgili fikirlerinizi değiştirebilecek ve rujunuzu daha doğru sürmenizi sağlayacak birkaç fikir.

Mat Mı Parlak Mı?Ruj deyince çoğu kişinin aklına annelerinin hem dudak hem de yanağa allık niyetine sürdüğü sedefli rujlar gelir. Yıllar geçtikçe sedefli rujların üstüne yeni pek çeşit, renk ve ton eklendi. Parlak rujlar, uzun yıllardır bunlar arasında en popüler olanı. Hatta makyaj yapmaya başlayan genç kızların aldığı ilk ürünlerin arasında yer alır parlatıcı rujlar. Renkli ve renksiz seçenekleri olan bu rujları uygulamak çok basittir. Dudak çevrenizi belirgin hale getirmeden rahatça uygulayabileceğiniz bu rujlar dudaklarda ıslaklık ve doğal bir cazibe oluşturur. Açıktan koyuya her tonda bulabileceğiniz parlatıcı rujlar yanınızda ayna olmadığında bile el yordamı ile kolayca uygulayabileceğiniz cinstendir. Ayrıca dudaklara doğal bir nem de kazandıran bu rujlar uygulamadan önce nemlendirici krem sürme zorunluluğu yaratmadığından oldukça pratiktir. Mat rujlar ise son zamanlarda tekrar popüler olmaya başladı diyebiliriz. Bu rujlar cildi kuruttuğundan mutlaka nemlendirici krem ile uygulanmalıdır. Renksiz bir dudak balmı da nemlendirici kremin olmadığı yerde dudaklarınızdaki çatlakları ortadan kaldırarak işinizi görebilir. Mat rujlar özellikle koyu tonlarda uygulandığında mutlaka dudak kalemi ile kullanılmalıdır. Bu kusursuz bir ruj görüntüsünün anahtarıdır diyebiliriz. Dudak kalemi ile dudak çevresini belirlemeniz işini kolaylaştırır ve hoş bir görüntü sağlar.

Farklı Renkler Deneyin

Makyaj defilelerinde kullanılan çarpıcı ve değişik renkleri denemeye ne dersiniz? Mavi, mor, turuncu, sarı gibi göz alıcı renklerden oluşan bir ruj paleti ilginç olabilir. Özellikle bahar ve yaz aylarında böyle bir renk tercih ederek farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Makyaj artistleri tarafından sık kullanılan bu renkler sadece moda dergilerinde ya da defilelerde değil günlük hayatımızda da kullanılmaya başlandı. Siz de bu renklerden cilt tonunuza uyan enerjik bir ton seçerek makyaj rutininizde bir değişiklik yaratabilirsiniz. Hatta farklı renkleri karıştırıp bir arada kullanarak, afişlerden ve dergilerden ilham alıp kendi eğlenceli ve cıvıl cıvıl paletinizi de oluşturabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git