Güzelliğiniz İçin Baldan Yararlanın

Güzelliğiniz İçin Baldan Yararlanın
16 Temmuz 2017 tarihinde eklendi

Kahvaltı sofralarının sevilen gıdası balı güzelliğiniz için kullanmaya ne dersiniz? Cilt güzelliğine sağladığı yararlar şimdilerde yeniden keşfedilen bal aslında eskiden bu yana uzun yıllar boyunca başta Kleopatra olmak üzere güzelliği ile öne çıkan pek çok kadın tarafından tercih edilmiştir. Raf ömrü bir hayli uzun olan hatta bozulması neredeyse imkansız olan bu gıda maddesi güzelliğiniz için birçok markanın ürününde bulunmayan bir mucize sunuyor aslında. Balın bu mucizevi yanı en çok içerdiği antioksidanlar sayesinde cildi nemlendirmesinden geliyor. Nemli cilt geç yaşlanır ve sıkılığını uzun süre muhafaza eder. Bu da aslında dolaylı olarak kırışıklıkların geç ortaya çıkması demektir. Bu mucize yiyeceği kahvaltı sofranızdan çok banyonuzda ya da makyaj masanızda bulundurmanız bakın nelere iyi geliyor?

Balla Yüz Maskesi Yapın

Bal tek başına bile kullanıldığında saça ve cilde ilaç gibi gelecek bir maddedir. Etkisini artırmak istiyorsanız bal ile limonu karıştırıp evde kendi doğal maskenizi yapabilirsiniz. Balın cildi gergin tutan ve nemlendiren yapısına limonu da kattığımızda haftada birkaç kez uygulanabilecek güzel bir karışım çıkar ortaya. Bir çay kaşığı bal ile bir adet limon suyunu bir kapta karıştırıp yüzünüze sürün ve 15-20 dk. bekleyin. Limon cildinizin kendi rengine dönmesine, cilt yüzeyindeki lekelerin giderilmesine yardımcı olacaktır. Bu maskeyi haftada birkaç kez uygulayabilir, balın cildinizde yarattığı sağlık hissini görebilirsiniz.Ballı yüz maskesi cildinize gerçek bir parlaklık verecektir.Bal ile Peeling Hazırlayın

Hem yüzünüzde hem de vücudunuzun diğer bölgelerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir peeling yapabilirsiniz. Kozmetik marketlerde çeşit çeşit bulunan peelinglere güzel bir alternatif oluşturacak bu tarif sayesinde doğal güzellik ve ışıltıyı kazanmanız çok kolay. Özellikle dudaklarınızın her zaman bakımlı olması için bal tek başına bile yeterli gelebilir. Küçük bir kap içinden bir fırça yardımıyla dudaklarınıza süreceğiniz bal daima makyaj masanızda hatta çantanızda bulundurabileceğiniz taşıyabileceğiniz pratik bir çözümdür. Dudaklarınıza balsam olarak hazırlamak için bir miktar balın içine az miktarda şeker de katabilirsiniz. Tam bir dudak pelingi ve balsamı oluşturacak bu karışım güzel kokusu ile de sizi cezbedecek. Ayrıca balı bir miktar kahve ile karıştırıp masaj yapmak sureti ile vücut pelindi de hazırlayabilirsiniz. Duştan önce hazırladığınız karışımı kol ve bacaklarınıza masaj yaparak yedirebilir, sonrasında yaklaşık 20 dk. bekleyip duşa girebilirsiniz. Vücudunuzdaki hafiflik ve ipeksi dokunuşu daha ilk kullanımda fark edeceksiniz. Bitmiş duş jeli şişelerinize bu karışımdan hazırlayarak düzenli şekilde bal peelingi uygulamayabilirsiniz. Unutmayın, cildiniz ona ilgi ve özen gösterdiğinizde yaptığınızdan çok daha fazlasını size verecektir. Medikal ya da kozmetik pek çok seçenek arasında cildiniz için ne yapmanız gerektiği konusunda kararsızlık yaşıyorsanız doğal çözümler tam da size göre. Cildinizi dıştan içe doğru besleyerek genetik kodlarınızın avantajlarını uzun süreli hale getirmek sizin elinizde.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git