Haleli Göz Makyajı

dumanlı-göz-makyajı-nasıl-yapılır
31 Ağustos 2015 tarihinde eklendi

Haleli Göz Makyajı

Son dönemlerin yeni trendi olarak görülen haleli göz makyajı, pek çok kişinin uyguladığı ve başarılı sonuçlar aldığı bir makyaj türüdür. Genel anlamda çok sevilmesinin yanı sıra kişiler tarafından da ilgi gösterilen bu makyaj türü, oldukça kolay ve basit bir işleyiş ile sizlere muhteşem göz makyaj örnekleri çıkartabiliyor. Daha ayrıntılı bir şekilde makyajı sizlere tanıtacak, nasıl uygulanacağı hususunda bilgiler vereceğiz.Adım Adım Haleli Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

  1. Adım – Renkli bir göz kalemi edinin ve mürdüm olmasına önem verin, kalemin yan taraflarını kullanarak göz üstüne sert hatlı bir çizgi oluşturun. Daha sonra gözün içine ve alt kirpik dibine de aynı kalem ile uygulama yapın. Bu çizgiyi far fırçası ile dağıttıktan sonra aynı uygulamayı üst göz kapaklarına yapın. Yukarıya doğru bolca dağıtmayı es geçmeyin!
  2. Adım – Koyu ton uygulaması! İlk rengi uygulayın ve göz kapağına fırçayı hafifçe vurup, bastırarak rengi sürün. Farı yukarı doğru, göz kapağının bittiği yere kadar dağıtın. Alt kısma geçin ve aynısını orada da uygulayın. Dumanlı etki yaratmak istiyorsanız rengi güzelce dağıtmayı ihmal etmeyin.
  3. Adım – Orta ton uygulaması! Orta tondaki gölgeyi yakalamak için göz kapağının bittiği yere kadar far uygulaması yapın. Alta da aynı rengi sürün ve temiz bir fırça ile 2 rengi birbirine karıştırın. Bu uygulamada melek halesine benzer bir hale düşünün ve daireler çizerek tamamlayın.
  4. Adım – Açık ton uygulaması! Renklerden en açık tonlu olanı diğer renk ile karıştırın. Açık ton, orta tona hafifçe temas ederken, koyu tonun içine girmesi önemlidir. Bu rengi iyice yedirmeyi ihmal etmeyin.
  5. Adım – Maskara! Dilediğiniz herhangi bir maskarayı kirpik diplerinden yukarı doğru çekin ve hemen alt kirpik ile üst kirpiğe yedirin.
  6. Kristal taşlar kullanarak göz makyajında farklılık yaratmak ister misiniz? O halde kirpik yapıştırıcıyı, kirpik çizgisinin yaklaşık yarım santim kadar altına sürün ve kristalleri üzerine yapıştırın. Her iki gözünüze de bu uygulamayı tek taşla yapmayı ihmal etmeyin.

İşte haleli göz makyajı hazır! Sizlere birkaç adımda bu makyaj kürünün nasıl uygulanacağı hususunda bilgi aktarımları yaptık. Umarız doğru sonuçlar alabilir ve bu makyaj küründen memnun kalırsınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git