Hangi Anti Aging Cilt Tedavisi Seçilmelidir

Hangi Anti Aging Cilt Tedavisi Seçilmelidir
8 Aralık 2015 tarihinde eklendi

Hangi Anti Aging Cilt Tedavisi Seçilmelidir

Yaşlanmayla birlikte cildimizde bozulmalar ve yıpranmalar hepimizin çözmek istediği bir sorundur. Stres gibi birçok zararlı faktör ve yıllar her geçen gün cildimizi yaşlandırır. Yaşlanmak kaçınılmaz bir sondur ve bunun en az hasarla gerçekleşmesi için, cildimize iyi bakmak ve cildimize ihtiyacı olan ilgiyi göstermek gerekir. Sağlıklı ve dengeli beslenme ile yeterli şekilde alınan vitamin ve minerallerin katkısını da unutmamak gerekir. Bunun yanında gelişen bilim ile yaşlanmaya karşı çareler aranmıştır. Ve bu arayışların sonucunda anti aging kavramı ortaya çıkmıştır. Anti aging Türkçe ’ye yaşlanma karşıtı olarak çevrilmektedir. Anti aging tedavisinde yaşlanmayı yavaşlatmak için bir takım tedaviler uygulanmaktadır. Yaşlılığın vücutta meydana getirdiği hasarları en aza indirgemek amacıyla çeşitli yöntemler geliştirilmiştir. Cildi gençleştirmek, yaşlılık nedeniyle ortaya çıkan deformeleri onarmak, dengeli bir şekilde en az kayıpla yaşlanmayı sağlamak ve var olan ömrü sağlıklı bir şekilde devam ettirmek gibi amaçlarla yapılmaktadır. Bilim adamları tarafından yapılan çalışmalarla birçok anti aging yöntemi geliştirilmiştir. Ve bunlar kişinin vücut yapısına ve cilt yapısına göre kişiye özel bir şekilde planlanır. Geliştirilen yöntemler arasından hangi anti aging cilt tedavisi seçilmelidir? Bu soruya yanıt vermeden önce anti aging yöntemlerini bir inceleyelim:

 • Bedenin zehirlerden arındırılması (Detoks tedavisi)
 • Şelasyon tedavisi,
 • Vitamin ve mineral destekleri,
 • Antioksidanlar,
 • Hormonlar,
 • Hayata pozitif bakabilmeyi öğretmek,
 • SPA, kaplıca,
 • Talasoterapi,
 • Kozmetik destek (cilt ve yüz bakımı )
 • Estetik cerrahi yardımlar.


Bunların yanında piyasada anti aging etkili birçok krem bulunmaktadır. Anti aging kremleri satın alırken ve seçerken dikkat etmemiz gereken bazı unsurlar vardır.

Anti aging krem seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

 1. Anti aging tedavisinde kullanılan kremlerinin içeriğinin doğal olması gerekmektedir.
 2. Her cildin yapısı özeldir ve cildin tepki gösterdiği maddelerin önceden belirlenerek, kullanılan anti aging kremin içeriğinde bulunmaması gerekmektedir.
 3. Kullanılacak olan anti aging krem A ve E vitamini içerikli olması gerekmektedir.
 4. Kullanılacak olan anti aging kremin nemlendirici etkili olması, cildi yumuşatması gerekmektedir.
 5. Anti aging kremin hücre yenilenmesini arttıran peptidlerden zengin olması gerekmektedir.

Krem genelde birçok insan tarafından en çok tercih edilen anti aging tedavisidir. Bunun yanında bazı sağlık merkezlerinde belirli seanslarla uygulanan tedavi seçenekleri vardır. Bunlar etkilerine göre ve fiyatlarına göre değişiklik göstermektedirler. Peki, bu kadar seçenek arasından hangi anti aging cilt tedavisi seçilmelidir? Buna bir tedavi ismi söyleyerek cevap vermek pek doğru olmaz. Çünkü her insanın cilt yapısı ve tedaviye vereceği tepki farklıdır. Cilt yapımızı belirleyerek, profesyonel kişilerden yardım almak en iyisidir. Cildimizin ihtiyaçlarını ve yapılması gerekenleri iyi araştırmak gerekmektedir. Örneğin piyasada bulunan değişik markalar tarafından satılan birçok anti aging kremi vardır. Anti aging diye satılan bu kremlerin çoğu işe yaramıyor. Bunun için uzmandan yardım almak gerekmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git