Hangi Saç Rengi Hangi Tene Gider?

Hangi Saç Rengi Hangi Tene Gider?
19 Mart 2016 tarihinde eklendi

Hangi Saç Rengi Hangi Tene Gider?

Bir kadının saçı vitrinidir. Güzellik kavramı saçlarla doğru orantılıdır. Doğru bir saç kesimi ve saç rengiyle, yüzünüz anlam kazanarak, çerçevelenir. Hangi saç rengi hangi tene gider? Kadınların en çok cevabını merak ettikleri soruların başında gelmektedir. Saç kesiminizin ve saç renginizin teninize olan uyumunu aynaya baktığınız da, anlamalısınız. Eğer saçlarınız, yüzünüze oturmamış ve saçlarınız size değil başkasına aitmiş gibi görünüyorsa, teninize uygun saç rengi kullanmıyorsunuz demektir. Kadınlar trend olmuş saç modeli ve renklerini, kendilerine uygunluk açısından değerlendirmeden, soluğu kuaför de, alıp bu rengi istiyorum diyorlar. Bu çok yanlış bir uygulama metodudur.

Doğru Saç Rengi Nasıl Bulunur?

Teninize en uygun saç rengini bulmak aslında çok basittir. Üzerinde, saatlerce düşünüp kritik yapmaya gerek yoktur. Doğal kaş renginiz neyse 2 renge kadar koyusunu ya da 2 renge kadar açığını kullanabilirsiniz. Doğal kaş renginiz ile mesafenizi koruyamazsanız, teninize hiç uygun olmayan renkleri boyamaya başlar ve hiçbirini içinize sindiremez olursunuz.

Hangi saç rengi hangi tene gider? diye arayışa girdeyseniz ve emin olmak istiyorsanız, alternatif diğer yöntemle hemen teninize en uygun renkleri tespit edeceksiniz. İki ana ten rengi vardır. Biri soğuk renkler, diğeri sıcak renklerdir.Soğuk ten rengi, pembe ana tonun da, mavi alt renklere sahiptir. Sıcak ten rengi ise sarı ana renge sahip ve altın alt renklerine sahiptir. Şimdi sizin ten renginiz sıcak mı? Soğuk mu? Elinize bir adet gümüş rengin de, birde altın rengin de, iki aksesuar alın. Bu aksesuarlardan hangisi size daha çok yakıştıysa, sizin ana ten renginiz o’ dur. Gümüşe yatkın olanlar soğuk, altına yatkın olanlar sıcak ten rengine sahiptir.  Sıcak ten renklilere en yakışan renkler, tarçın, bakır, zencefil, kumral ve kızıl tonlarıdır. Soğuk tenlilere en yakışan renkler ise buğday, bal ve kiraz renkleridir. Kısaca alternatif saç renklerini de, maddelersek;

  • Koyu tenli esmerler saçlarının rengini çok fazla açma yoluna gitmemelidir.
  • Sıcak, sarı ten rengi sahibi bayanlar, koyu kestane gibi renkleri de, kullanabilirler.
  • Pembe cilt rengine sahip kişiler, sarı saç kullanabilirler. Çikolata kahve ve bej’ in tonları da, yakışacaktır.
  • Soluk ve beyaz tenlilere, her saç rengi uyum sağlamaktadır.

Saç Rengi Seçimini Etkileyen Diğer Faktörler

Hangi saç rengi hangi tene gider? Sıcak ve soğuk ten rengine göre uygun saç renklerini saydık, genelde tek başına yeterli olsa da, diğer alternatifleri de, göz önünde, bulundurmalıyız. Göz renginizi de, göz önünde, bulundurursanız en iyi tercihi yapacaksınızdır. Genelde kuaförler bu konuda, tavsiyeler de, bulunmaktadırlar. Göz rengini de, saç rengi seçiminiz de, dikkate alırsanız çok başarılı bir tercih yapmış olacaksınızdır.

 

 

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git