Hangi Tene Hangi Renk Saç

hangi-tene-hangi-renk-sac
15 Ekim 2016 tarihinde eklendi

Hangi Tene Hangi Renk Saç

Biz kadınlar kendimizde değişiklik yapmayı çok severiz. Canımız sıkıldığında, moralimiz bozuk olduğunda ya da hayatımızda değişiklik istediğimizde ilk başvurduğumuz yer ise kesinlikle saçlarımızdır. Eğer saçınızı ilk defa boyatacaksanız ya da zaten boyatıyorsanız ve rengini değiştirmek istiyorsanız kafanıza göre hareket etmemeniz gerektiğini mutlaka bilmelisiniz. Çünkü saç rengi kesinlikle aldatıcıdır. Bir sanatçının fotoğrafına bakıp ‘Ben de bu saçı istiyorum.’  Derseniz hayal kırıklığı ile ayrılmanız kuvvetle muhtemeldir. Peki saç boyatırken nelere dikkat etmeniz gerekiyor? Öncelikle hangi tene hangi renk saçın güzel gideceğini mutlaka bilmelisiniz. Ondan sonra kendi ten renginize uygun saç rengini tercih etmelisiniz. Diğer türlü saçlarınız başkasına ait durabilir.

Esmer Tenler

Esmer ten rengi oldukça iddialı olmasının yanında birçok kusuru örten doğal bir maskedir. Herkesin özendiği ten renginize uygun saç rengi belirlemek diğer ten renklerine göre maalesef ki daha zordur. Beyaz tende olduğu gibi her renk gitmez, bu yüzden güzel bir araştırma yapmanız gerekir. Özen isteyen esmer ten rengi çok canlı olduğu için renk seçiminde daha cansız tonları tercih etmelisiniz ki dengeleyebilesiniz.  • Karamel kahve saç rengi yüzünüzün daha aydınlık gözükmesini sağlayacaktır. Ten renginizi yumuşatmanıza imkan veren karamel saç rengi esmer tene en çok yakışan saç rengi olabilir. Çok çekici duracağına ve özellikle güneşin altında ışıl ışıl parlayacağına emin olabilirsiniz. Jennifer Lopez’i inceleyerek bu saç renginin esmer tende nasıl durduğunu görebilirsiniz.
  • Kumral saç rengi son yılların en moda saç renklerinden birisidir. Esmer kadınlar bu ten rengini tercih ederken çok açık tonlar değil de koyu kumral ya da küllü kumral olmasına dikkat etmelidir. Bu ton kumral renk yüzünüzle kesinlikle bütünleşecek ve sizi çok alımlı gösterecektir.
  • Kahve saç rengini ne tonda kullanırsanız kullanın esmer teninizle ciddi bir uyum sağlayacaktır. O yüzden gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz. Ayrıca altın kahve saç rengini de ombre olarak kullanırsanız çok havalı olacağınıza şüphe yok.
  • Eğer sarı renk diye tutturan esmerlerdenseniz mutlaka çok dikkat etmelisiniz. Küllü sarı size en çok gidecek olan tondur. Bunun dışına çıkmanız sizin güzelliğinizi gölgeleyebilir.
  • Siyah saç rengi düşünüldüğünün aksine esmer teni boğmaz aksine yüzünüzü daha da açar. Ve kesinlikle bir esmere çok yakışır fakat dikkat etmeniz gereken şey siyahın ağırlığıdır. Siyah bakım ister makyajla saç renginize eşlik etmelisiniz. Daha doğal dursun isterseniz mavi-siyah kesinlikle size göredir.

Buğday Ten

Eğer buğday tenliyseniz gerçekten şanslınız demektir, çünkü ılık bir ten rengine sahipsiniz ve her türlü saç size uyum sağlar.’Hangi tene hangi renk saç?’ sorusunu sormanıza bile gerek yok.Burada tek sıkıntınız saçınızı mı yoksa teninizi mi arka plana atacağınıza karar vermeniz.

  • Kızıl saç renkleri size çok şık durabilir. Özellikle şarap kızılı, mürdüm kızılı gibi renkleri bir makyajla birlikte kusursuz görünüme kavuşturabilirsiniz.
  • Bal rengi, kum sarısı gibi renkler de teninize ışıltı verecek ve soluk durmasını engelleyecek renklerdendir. Bunun dışında küllü kahve gibi renkler de kesinlikle çok doğal duracaktır.

Beyaz Ten

Hangi tene hangi renk sorusunda en kolay yanıtlanabilecek ten rengi belki beyaz tendir. Çünkü beyaz tene en marjinal tonlar bile çok farklı bir hava katıyor. Eğer pürüzsüz bir yüze sahipseniz siyah saç kesinlikle siz de muhteşem duracaktır. Çekici bir görünüm için kızılın her tonunu tercih edebilirsiniz. Biraz daha farklı olmak isteyenlerdenseniz turuncu saç rengi ile gözlerin üstünüzde olacağınıza şüphe yok! Daha yumuşak tonlar istiyorsanız bakır karamel, sarı saç tercih edebilirsiniz. Her renk emin olun size yakışacak!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git