Hassas Gözler İçin Göz Makyajı Önerileri

hassas-gözler-için-göz-makyajı-önerileri
21 Nisan 2015 tarihinde eklendi

Hassas Gözler İçin Göz Makyajı Önerileri

Bir kadın için makyaj çok önemlidir. Bizler hazırlanırken vaktimizin büyük çoğunluğunu makyaja ayırmaktayızdır. Kimimiz makyajı profesyonelce kimimiz ise daha doğal tarzda yaparız. Özellikle son zamanların makyaj trendleri arasında göz makyajı ön plana çıkmıştır. Ama bazen makyaja engel durumları oluşabilir. Çünkü kimi insanların cilt yapıları son derece hassastır. Bu sebeple gözlerinde hassaslık olan insanlar için daha sağlıklı olan göz makyajı önerilerinde bulunacağız.Hassas Gözler İçin Göz Makyajı Önerileri

  • Fırça temizliğine önem vermelisiniz. Fırçanızı kullanmadan önce ya da kullandıktan sonra çok iyi ve dikkatli bir şekilde temizlemelisiniz. Eğer bu temizliğe önem vermezseniz fırçadaki mikrop oranı artacaktır ve bu da gözlerinizin enfeksiyon kapmasına sebebiyet verecektir.
  • Kesinlikle makyajınızı temizleyip uyumalısınız. Her gece yatmadan önce göz makyajı nızı temizlemeye özen göstermelisiniz. Aynı zamanda bu uygulama sayesinde cildiniz de temiz kalacaktır ve akne –siyah nokta gibi oluşumları önlemiş olacaksınız.
  • Mutlaka kaliteli markaların makyaj ürünlerini kullanmalısınız. Ucuz, sokakta satılan ürünleri kesinlikle almayınız. Sadece hassa gözlüler değil makyaj yapan birçok kadının tercih etmemesi gerekir. Çünkü diğer sağlık sorunlarına sebebiyet verebilir.
  • Toz far kullanmaktan kaçının. Genellikle hassas gözlü insanlar toz far kullandıklarında sorun yaşamaktadırlar. Çünkü toz farı sürerken uçuştuğu için göz içine kaçabilir ve bu da soruna sebep olacaktır. Böyle göze sahip insanlar krem far tercih etmelilerdir.
  • Elleriniz mutlaka temiz olmalı. Göz Makyajı yaparken ürünlerin temizliği kadar ellerin temiz olmasına da bir o kadar önem verilmelidir.
  • Gözlerinizin içine göz kalemi sürmeyin. Kalem sürerken gözlerin içine sürmekten kaçınmalısınız. Daha çok kirpik altları ya da göz dışına sürmeyi tercih etmelisiniz.
  • Aynı ürünleri sürekli kullanmayın. Kullandığınız ürünleri belirli aralıklarla yenilemelisiniz.
  • Maskaranızı almadan önce mutlaka deneyin. Göz makyajı için en çok kullanılan ürünlerden biri de maskaradır. Maskara seçilirken çok dikkatli olunmalıdır. Mutlaka alınmadan önce denenmelidir. Birçok markanın hassas gözler için bu tarz ürünleri bulunmaktadır.
  • Hassas gözlere sahipseniz kesinlikle gözlerinize daha nazik davranmalısınız. Mesela gözlerini aşırı kaşımamalı ya da göz makyajı çıkarırken ya da makyaj yaparken çok bastırmamalısınız. Son derece özenli olmalısınız.
  • Son olarak makyaj temizleme jelinizi çok dikkatli seçmelisiniz. Pamuğunuzu alırken daha kaliteli ve yumuşak olan pamukları tercih etmelisiniz. Jellerden çok temizleme sütü daha iyi olacaktır.

Umarız bu önerilerimiz hassas gözleri olan kadınlarımız için göz makyajı yaparken faydalı olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git