Havuç ile Saç Uzatma Yöntemleri

Havuç ile Saç Uzatma Yöntemleri
14 Mart 2017 tarihinde eklendi

Havuç ile Saç Uzatma Yöntemleri

Havuç kullanımı yaparak saçlarınızı uzatabilirsiniz. Havuç saçlar üzerinde oldukça etkili bir üründür. Kısa saçlı olmayı denemek için saçlarınızı kısa kestirdiniz ve sonrasında bundan pişmanlık duyduysanız saçlarınızın hızlı olması için farklı yöntemler kullanmayı tercih edebilirsiniz. Havuç bu farklı yöntemler arasında yer alan bir üründür. Havuç kullanımı yapmak saçlarınızı hem uzatacak hem de sağlıklı bir biçimde uzamasını sağlayacaktır. Havuç ile saç uzatma yöntemlerini yazımız içinde bulabilir ve evinizde bu yöntemleri deneyebilirsiniz. Havuçun saç uzatıp uzatmadığını çoğu kişi merak etmektedir. Havuç içinde çok sayıda A, K, C, B6, B3, B2 gibi vitaminler, potasyum ve fosfor gibi mineraller yer alır. Bu maddelerin tamamı saçları beslediği için uzamasını da çok daha kolay bir hale getirir. Havuç içinde aynı zamanda saçlara olumlu etki yapan bir diğer madde olan lif de yer alır. Tüm bu maddelerin birleştiği havuç bu nedenle önemli bir ürün olarak tercih edilir ve kullanımı yapılır. Havuç aynı zamanda yaşlanma karşıtı bir üründür ve yaşlanmayı önemli ölçüde durdurmaya yarar.

Havuçun Faydaları Nelerdir?

Havuçun bilinmeyen daha birçok faydası vardır. Bunlardan birisi de saçlara ekstra ışıltı ve parlaklık vermesidir. Havuç kullanımı yaparak saçlarınızın doğal bir biçimde sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunun dışında havuç saç tellerini güçlendirir ve saçların kırılmasını önemli ölçüde etkiler. Saç kırıklarından havuç kullanımı yaparak korunabilirsiniz. Havuçun yanı sıra havuç yağı da oldukça etkili bir ürün olarak kullanılabilir. Havuçun saçlarınıza etki etmesini istiyorsanız havuç maskesi hazırlayabilir ve belirli dönemlerde kullanabilirsiniz.Havuç Maskesi Tarifi

Havuç maskesi hazırlayabilir ve saçlarınız üzerinde uygulayabilirsiniz. Bu şekilde saçlarınız eskisinden çok daha güçlü bir hale gelecektir. Havuç maskesi hazırlamak için havuçun yanı sıra farklı doğal maddelerin kullanımı da yapılmalıdır. Bunun için 1 tane havuç ve 1 tane muz gereklidir. İki meyvenin kabuğunu soyarak karışımı hazırlamaya başlayabilirsiniz. Sonrasında iki meyveyi de küçük küp şeklinde doğrayın  ve geniş bir kabın içine alın. Kabın içine aldıktan sonra kabın içine bir miktar zeytinyağı eklemesi yapın. Daha sonrasında da bir miktar taze kaymağı kabın içine diğer malzemelerin yanına ekleyin. Sonrasında mikser ile tüm malzemeleri karıştırın. Karışım hazır bir hale geldiğinde sürmek için kullanabilirsiniz. Sonrasında tüm karışımı alın ve parmaklarınızla tüm saçınıza uygulayın. Karışım çok katı olursa içine bir miktar daha zeytinyağı ilave edebilirsiniz. Karışı tüm saçınıza yedirdikten sonra 30 dakika beklemeniz yeterli olacaktır. Durulama için şampuan kullanımı yapmanız saçlarınızın daha iyi bir biçimde temizlenmesine olanak tanıyacaktır. Havuç maskesi içinde yer alan muz saçların çok daha canlı olmasını sağlayacak bir üründür. Havuç ile saç uzatma yöntemleri arasında en çok kullanılan yöntem bu maskedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git