Hayvanlar Üzerinde Deney Yapmayan Cilt Markaları

Hayvanlar Üzerinde Deney Yapmayan Cilt Markaları
14 Eylül 2017 tarihinde eklendi

Zalimce olmayan ve vegan markası olmayan makyaj markaları olmadığını kim söyledi? Aslında biraz araştırdığınızda Hayvanlar Üzerinde Deney Yapmayan Cilt Markaları sayısının yüzden fazla olduğunu ve bu markaların çoğunun da sıklıkla kullandığınız, bilindik firmalar olduğunu görebilirsiniz. Onlarca markayı içeren bu kılavuzu, üst düzeyfiyatlılardan düşük bütçeye kadar her bütçeye uygun, zalimce olmayan cilt ürünlerini bulmanın mümkün olduğunu göstermek için size özel olarak hazırladık.

Bare Minerals

BareMinerals hayvanlar üzerinde hiç test etmez. Onların makyajları da mutlulukla koruyucu, yağ, koku ve zararlı kimyasal içermez. Fakat hepsi bu kadar değil, çünkü markayı daha kapsayıcı hale getirme hedefiyle, farklı cildin her biçimine uyacak 40 farklı çıplak dudak tonları (sıvı rujlar ve dudak kalemleri dahil) sunan Gen Nude koleksiyonunu kısa süre önce piyasaya sundular.

Illamasqua

IllamasquaHayvanlar Üzerinde Deney Yapmayan Cilt Markalarıarasında maddelere olan tutkuyla verilen desteği ile dünyaca ünlüdür ve beklendiği gibi, markanın hayvanlar üzerinde test etmemesi, rujlarından sıvı astarlarına kadar olan her şey tamamen zalimane olmaktan uzak olması anlamına gelmektedir.

‘Kozmetik konusunda, sadece renk, doku, fiyat ve kullandığımız ürünlerin performansı ile ilgilenmekle kalmıyoruz, nasıl tedarik ediliyor, üretiliyor ve test ediliyorbunlara da bakıyoruz’ diye yazıyor Illamasqua web sitesinde. Uzun süren formüllerle, cesur renkler ve Instagram’a layık yeni satın alınan ürünler neredeyse birkaç ay içinde piyasaya sunulurken, marka blogculardan ünlülere, makyaj sanatçılarından güzellik editörlerine kadar bir kült var: özgürlüğün tek yolu zulümden kaçmaktır.Burt’s Bees

Burt’sBees, PETA’nın Bakıcı Tüketici Programı tarafından sertifikalandırılmıştır, yani hayvanlar üzerinde hiç test yapmadığı anlamına gelir. Çoğunun temel bileşeni olan balmumu, doğanın en iyi nemlendiricilerinden biri olduğu için vejetaryendir, ayrıca geçen yıl Sunday Times Style Ödülleri’ndeHayvanlar Üzerinde Deney Yapmayan Cilt Markalarıkategorisinde ‘En İyi Doğal Güzellik Markası’ unvanını kazanmışlardır.

O zamandan beri, marka herhangi bir cilt tonu için 18 ultra-hidratlı ve çok yönlü ruj tonunu da piyasaya sürdü.

Kat Von D

Kat Von D Cosmetics’in İngiltere’de gerçekleştirdiği son tanıtımında Kat hayvan testleri konusunda samimi bir şekilde konuştu ve odadaki herkesi markasının hayvan testlerini uygulamayauygulamaya tamamen karşı olduğuna temin etti. Sadece bu değil, aynı çizgide olan her şey, ELLE onaylı Dövme Liner’denShade&LightFaceContourPalet’ekadar hepsi de % 100 vegan. Debenhams’dan temin edilebilen Kat Von D kesinlikle yatırıma değer bir güzellik markasıdır.

Soap&Glory

Soap&Glory, zulüm barındırmayan statülerinden dolayı oldukça kararlıdır ve hiçbiri hayvanlar üzerinde test edilmemiştir. Bunu, Tıbbi Denemelerde Hayvanların Değiştirilmesi Fonu anlamına gelen, ‘ÇERÇEVE’ adı verilen Boots ile birlikte bir organizasyona destek vererek gösteriyorlar.

Marka, oluşturdukları ve lüks vücut tereyağılarıyla meşhurdur, ancak ciddiye alıngan makyaj koleksiyonunu kesinlikle onaylıyoruz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git