Her Kadının Bilmesi Gereken Üç Önemli Bilgi

2 Temmuz 2017 tarihinde eklendi

Bu yazımızda aslında her bakımlı kadının mutlaka bilmesi ve uygulaması gereken üç önemli güzellik bilgisini anlatacağız. Bunları uygulamanız sonucunda bakımlı ve sağlıklı bir kadın olacağınız da gerçek. Kendimize fiziksel anlamda yatırım yapıp da aynalara baktığımızda karşılığını aldıkça tabi ki çok daha fazla mutlu oluyoruz. Kendimizi daha iyi hissediyoruz. Elbette bakımın da fazlasını yapmak gereksiz ve olumsuz sonuçları da beraberinde getirebilir. Bakımlı bir kadın olmak uğruna gereksiz yapılan estetik operasyonlar, alınan onca maliyetli ürünler, güzellik merkezlerindeki sonsuz saatler gibi daha nice faktörü sıralayabiliriz. Şimdi bütün bunları bırakıp, bir kadın olarak bize en çok lazım olacak üç önemli bakım bilgisini gözden geçirelim.

Fransız Manikürü Nasıl Yapılır?

Fransız manikür stili aslında çok uzun yıllardır var olan bir stildir. Sade ve şık aynı zamanda temiz tırnakları andıran görüntüsünden dolayı tercih edilir. Bunlarla beraber aynı zamanda her türlü kıyafet stiliniz ile de uyumlu olmaktadır. Peki, Fransız manikürü nasıl yapılır? Bunun için öncelikle koyu beyaz ve şeffaf beyaz ojeye bir de törpüye ihtiyacınız var. Öncelikle törpü ile tırnaklarınıza düz bir şekil vermelisiniz. Düz ve küt görüntüyü elde ettikten sonra koyu beyaz oje ile sadece tırnak uçlarınızı boyamalısınız. Sonra kurumasını bekleyip, tırnağınızın hem ucuna hem de tüm geri kalan alanına şeffaf oje süreceksiniz. Bunu isterseniz iki kat da sürerek işlemi tamamlamış olursunuz.Smoothi İçerek Zayıflanabilir mi?

Aslında yurt dışındaki pek çok sporcunun hemen hemen her gün kullandığı bu ünlü içeceği kendi beslenme alışkanlıklarınıza ve sevdiğiniz meyve sebze içeriklerine göre hazırlayabilirsiniz. İçine protein tozu katılarak daha çok tercih edilen bu içecek türü ile zayıflamaktan daha ziyade zinde bir vücut yapısına sahip olabilirsiniz. En çok işinize yarayacak olan formül ise kısaca; muz, çilek ya da frambuaz, ıspanak karışımı olabilir. En çok yapılan bu malzeme içeriğini sabahları hiç kahvaltı yapmadan dahi spor sonrası hemen tüketebilirsiniz. Spor hocalarının da çok desteklediği bu smoothi içecek türlerine şeker içerikli karışımlar eklediğinizde ise kesinlikle sağlık ölçütünü kaybedecektir.

Boyalı Saçların Bakımı

Boyalı saçların bakımı, saç genetiğiniz ne kadar kaliteli olursa olsun zordur. Mutlaka ekstra birkaç bakım ürünü kullanmanız gerekir. Eğer saçlarınızı sıklıkla boyatıyorsanız her duşta mutlaka saç kremi de tercih etmelisiniz. Bunun yanı sıra haftada bir saç bakım maskesi, bir kere de keratinli saç nemlendiricisi sürmelisiniz. Saçlarınızın ne kadar parlak ve gür oluşu aynı zamanda genetik sağlığınızı da gösterir. Doğru beslenme,  kaliteli hatta mümkünse sadece bitkisel saç boyası kullanmak da ayrıca artı kazandırır. Ayrıca evde kendiniz yumurta, bal ve zeytinyağı ile doğal saç maskesi tarifi de hazırlayıp sürebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git