Hindistan Cevizi Yağı İle Bakım

Hindistan Cevizi Yağı İle Bakım
20 Temmuz 2017 tarihinde eklendi

Hindistan Cevizi Yağı İle Bakım

Güzellik uğruna kadınlar pek çok bakım kürleri, yağlar, çeşitli alternatifler dener. Birine iyi gelen bir çözüm bir başkasında aynı etkiyi yaratmaz ve bu nedenle sürekli ürün denemek zorunda kalınır.Bugüne dek eminiz birçok bakım yağı, maske vs. kullanmışsınızdır. Ancak son zamanlarda sağladığı yararlar ile ön plan çıkan Hindistan cevizi yağı, pek çok güzellik sorununu bir arada halledebileceğiniz müthiş bir çözüm olarak çıkıyor karşımıza. Yararlarını ve kullanım kolaylığını gördükten sonra banyonuzdan ve makyaj masanızdan eksik etmek istemeyeceksiniz. Küçük bir kavanozunu bile uzun süre kullanabileceğiniz bu tropik mucize yağın müptelası olacaksınız.

Hindistan Cevizi Yağının Nemlendirici Etkisi

Cildinizi Nemlendirme

Hindistan cevizi nemlendirici etkisi ile cildi rahatlatma konusunda adeta bir mucize. Aşırı yağlı olmayan yapısı sayesinde elinize alacağınız sadece ufak bir miktar ile yüzünüzü, dirseklerinizi ve dizlerinizi nemlendirebilirsiniz. Hafif dokusu ciltte kolayca emilir. Hatta kozmetik içerikli nemlendirici kremlerin hassas ciltlerde oluşturduğu kızarıklık gibi şikayetleri de önler. Bu yağı elleriniz ve tırnak bakımınız için de kullanabilirsiniz. Sertleşmiş tırnak çevrenizi yağ ile yumuşatıp maniküre hazır hale getirmeniz oldukça kolay.Saçlarınızı Nemlendirme

Hindistan cevizi yağı, saçların nemlendirilmesinde de kullanılabilir. Saçınızı hem nemlendirmek hem de ona bakım yapmak için bir miktar yağı saç diplerinizden başlayarak saç uçlarınıza kadar kullanılabilirsiniz. Bakım yapmak amacı ile kullandığınızda yağı saçınıza sürdükten sonra yarım saat bekleyip yıkamanız faydalı olacaktır. Saç ve yüz dışında dudaklar için de harika bir nemlendirici etki yaratan Hindistan cevizi yağını balsam olarak kullanabilirsiniz. Müthiş kokusu ile de dudaklarınızda hoş bir etki yaratacağı kesin.

Tropik Peelinginizi Kendiniz Hazırlayın

Küçücük bir kavanozu uzun süre etki eden ve uzun süre kullanılabilir olan bu yağ ile kendi tropik peelinginizi oluşturabilirsiniz. Ortaya çıkardığı kokusu oldukça hoş olan bu peeling ile cildiniz ölü derilerden arınsın ve rahat bir nefes alsın. Bir tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı ile bir çay kaşığı esmer şekeri ya da tercihen bir çay kaşığı balı karıştırarak aromatik kokulu ve güzel bir peeling oluşturmuş olursunuz. Hindistan cevizinin yaydığı hoş koku ile evinizde ya da banyonuzda egzotik bir hava estirmiş olursunuz. Ayrıca oldukça yoğun olan esansı bir süre vücudunuzda parfüm etkisi bile yaratabilir.

Yediklerinizle Bedeninizi Dıştan İçe Güçlendirin

Hindistan cevizi yağı, yiyerek de tüketebileceğiniz bir madde. Ancak oldukça yoğun içerikli olduğundan doğrudan yemek yerine yiyeceklerinize katabilirsiniz. Tatlılarınıza, dondurmanıza ya da yazlık içeceklerinize ya da kahvenize katacağınız bu yağ şeker ihtiyacınızın dengelenmesinde faydalı olur. Bedenimiz yediğimiz ve içtiğimiz tüm gıdalardan dolaylı yoldan etkilenir. Bu yağı yiyeceklerinize katıp kullanarak hem sağlıklı bir yağ tüketmiş olursunuz hem de yukarıda sayılan faydalarına ek olarak güzelliğinizi sağlıklı beslenme ile desteklemiş olursunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git