Hint Kınası Saça Nasıl Sürülür?

kizil-sac-yesil-goz_538111_m
22 Haziran 2015 tarihinde eklendi

Hint Kınası Saça Nasıl Sürülür?

Kadınlarımız son zamanlarda Hint kınalarını saçlarına uyguluyor ve boya gibi durumlardan uzaklaşıyorlar. Düşünüldüğü zaman boyaya nazaran daha faydalı olan Hint kınası, Hindistanlı kadınlar tarafından bulunmuş ve günümüzde pek çok Avrupa ülkesine de yayılmıştır. Doğal bir saç rengine ulaşmanıza ve saçınızın tonlarına layığı ile uyum sağlamasıyla bilinen Hint kınaları, boyaların içerisinde oluşan kimyasal maddelerden tamamen uzak olduğundan dolayı daha faydalı bir ürün olarak bilinmektedir. Sizler de Hint kınası kullanımlarına geçerek artık bu sorunlardan kalıcı olarak kurtulabilir, saç renginizi dilediğinizce yapabilirsiniz.

Hint Kınası Nasıl Hazırlanır?

Hint kınasını hazırlamak saç uzunluğuna göre değişkenlik gösteren malzemeler ile oluşmaktadır. Sizlerin saç uzunluğuna göre 1 ya da 2 paket kadar Hint kınası alınmalıdır. Temiz bir kap içerisine boşalttıktan sonra çok fazla akışkan olmaması koşulu ile içerisine limon suyu eklenmelidir. Son olarak da içerisine 1 tatlı kaşığı badem yağı ekleyip, kıvamı gelene kadar karıştırmalısınız!Hint Kınası Saça Nasıl Uygulanır?

Hint kınasının en önemli faktörü daima iyi ve doğru adımlar ile uygulanmasından geçer. Bu nedenden dolayı da daima iyi bir gidişat yöntemi hazırlamak durumundayız.

  1. Mutlaka boynunuzu eski bir havlu ile koruyun, ellerinize eldiven geçirin.
  2. Hint kınasını saçlarınızın tamamına uygulayın ve 1 saat kadar kalmasını sağlayın.
  3. 1 saat kadar durduktan sonra ılık su ile yıkamalı ve durulamalısınız.

Dikkat edilmesi gerekenler;

  • Eğer saçlarınız yıpranmış ise badem yağına ek olarak az bir miktarda zeytinyağı konulabilir.
  • Hint kınasının rengini koyulaştırmak istiyorsanız limon suyu yerine soğan kabuğu suyu eklemek faydalı bir yöntem olacaktır.
  • 2 ayda bir saça Hint kınası uygulamak saç tellerinizi güçlendirir, doğal bir görünüm almasını sağlar!

Sizler de Hint kınasını saçlara uygulamak ve doğru bir yöntemle uygulamak istiyorsanız yukarıda bahsettiğimiz durumları okuyabilir, daha net bir saç rengine sahip olabilirsiniz. Artık boya gibi kimyasallardan tamamen uzak durmalı, doğru bir saç rengi yakalamak adına da doğal ürünleri tercih etmelisiniz. Böylelikle hem saçınız istediğiniz kıvama gelecek, hem de hiçbir sorun teşkil edilmeden dilediğiniz ve hayranı olduğunuz saçlara sahip olabileceksiniz.

Etiketler:

Hint Kınası Saça Nasıl Sürülür? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Hamide diyor ki:

    Hint kınasını saça uygularken saç ıslak olmalı mı?

Sayfa başına git