Hızla Saç Bakımı

Hızla Saç Bakımı
30 Mayıs 2016 tarihinde eklendi

Hızla Saç Bakımı

Saçlar bir kadının en göz önünde olan yerlerinden biridir ve ona en çok havayı katan da saçlarıdır. Fakat sağlıklı, hacimli, kırıksız, parlak saçlara sahip olmak çok zor ve ciddi emek isteyen bir iştir. Peki kaçımızın günlük hayatta bu işi hakkıyla yapabilecek kadar vakti var? Okul ya da iş hayatlarımız, evdeki konumumuz, evlat, eş ya da anne olma sorumluluklarımız buna ne kadar izin veriyor? Modern yaşamın bizi mecbur bıraktığı hızlandırılmış hayatlarımızın içinde vakitsizlik en büyük problemimiz. Yapmak istediğimiz pek çok şey olmasına karşın asla gerekli miktarda vaktimiz olmuyor.

Bu nedenlerden ötürü bize her türlü eylemin hızlandırılmış halleri gerek. Saç bakımı da bunlardan biri. Saç bakımımızı ihmal edemeyiz, o halde bunu hızlıca yapmanın yollarını öğrenmeliyiz. İşte bu makalemizin konusu; hızlı saç bakımı. Ayrıntıları aşağıda bulabilirsiniz. Kolay gelsin.

Hızlı Saç Bakım Yolları  • Saçlarınız ne kadar kısaysa bakımı da o denli kısa sürecektir. Bu kaçınılmaz ve basit bir gerçektir. Fakat bu demek değildir ki saçınızı kısa kestirin. Ancak eğer kısa saçlarla ilgili bir ön yargıya sahip değilseniz ve en önemlisi de kısa saçı kendinize yakıştırıyorsanız hem görsellik ve hem de bakım kolaylığı açısından kısa modelleri kullanmalısınız. Saç bakımına ayırmanız gereken vaktin ortalama olarak yarı yarıya azaldığını fark edince şaşıracaksınız.
  • Hızlı saç bakımı önerilerine önce saç temizliğinden başlayalım. Şampuan kullanarak ayrıntılı bir saç yıkma operasyonu için yeterli vaktiniz yoksa bu konuda keşfedilmiş alternatif çözümler bulunmaktadır. Kuru şampuan gibi. Saçınızı suyun altında yıkamanıza gerek bırakmadan temizler ve hacim kazandırır. Fakat kuru şampuanı asla duş almanın alternatifi olarak görmeyin.
  • Kendi saç kreminizi evde kolaylıkla kendiniz yapıp kısa sürede uygulayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken yumurta ve yoğurdu karıştırmak. Karışımı saç derinize sürün, 5 dakika bekledikten sonra durulayın. Hepsi bu.
  • Piyasada bulabileceğiniz çabuk kürler de alternatif saç bakım ürünleri arasındadır. Söz konusu kürleri saçlarınıza uyguladıktan sonra suyla durulamanız gerekmiyor. Böylece yine vakitten kazanmış oluyorsunuz.
  • Saçlarınızı fön makinesiyle kurutma alışkanlığından vazgeçin. Bu sayede hem zamandan tasarruf etmiş olacaksınız hem de fön makinesi yüzünden saçlarınızın kırılmasının önüne geçmiş olacaksınız.
  • Diyelim ki saç jölesi kullandınız ve akşam öylece uyudunuz. Ertesi sabah evde çıkmadan önce saçınızı yıkayıp, kurutup tekrar jölelemeye vaktiniz yok. Nu durumda ellerinizi ıslatarak saçınıza şekil verebilirsiniz. Saçınızdaki jöle, ıslaklıkla birlikte yeniden eski işlevini sağlayacaktır.
  • Unutmayın; doğru bir saç modeli ve hatasız bir kesim de saçlarınız için gereğinden fazla zaman harcamanızın önüne geçecektir. Bunun için yüz şeklinize uygun saç modelini iyi belirlemeniz ve saçlarınızı işinin ehli bir kuaföre emanet etmeniz gerekli.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git