Hızla Saç Uzatmak İçin

Hızla Saç Uzatmak İçin
17 Mayıs 2016 tarihinde eklendi

Hızla Saç Uzatmak İçin

Hem sağlıklı hem de uzun saçlar hemen hemen tüm kadınların rüyasıdır. Fakat günümüz koşullarında sağlıklı saç uzatmak oldukça zaman alan ve çoğu zaman da başarısızlıkla sonuçlanan bir denemedir.

Nasıl Uzatacağız?

Öncelikle, saç bakımında en önemli faktör saçlarda kırık oluşumunu önlemektir. Kırılan saç uçları hassalaşacağı için elbette çok daha geç uzayacaktır. Bunun kadar önemli bir diğer faktör, beslenme alışkanlığınızdır. Unutmayın, sağlıklı saçların yolu doğru beslenmekten geçer. Bu nedenle yiyeceklerinizde, günlük öğünlerinizde proteinli, vitaminli ve besleyici şekilde ayarlanmış yiyecekler tüketmelisiniz.

Dış Etkenlerden Nasıl Korunuruz?

Hızla saç uzatmak için besin ve saç kırıkları kadar önemli başka bir nokta, dış etkenlerdir. Gün içinde rüzgar, yağmur, güneş ve daha pek çok faktöre maruz kalan saçlar yıpranır. Ayrıca saçlarınızı her gün yıkamak da yağ dengesini bozacağı gibi deri kuruluğuna da sebep olacağından, saçlarınızı yıpratacaktır. Şunu da belirtmemiz gerekir ki, saçlarınızı ne kadar sık yıkamaya alıştırırsanız o kadar çabuk yağlanır. Tatil gününüzde misiniz, evden çıkmayacak mısınız? Bırakın saçınız kendi yağı ile beslensin. Dışarıdan kötü görünecek kadar yağlı olmasından bahsetmiyoruz elbette. Bilirsiniz, saçınız yıkandığının ertesi günü ilk günkü kadar parlak olmaz ve saç diplerinden biraz yağlanma başlar. İki ya da üç gün yıkama aralığı için idealdir. İkinci ve üçüncü gün saçınızı toplayabilir ya da piyasada bulunan kuru şampuan yardımıyla yıkamayı erteleyebilirsiniz. Ayrıca saçınızı topladığınız zaman çok fazla sıktırmak da saça zarar veren başlıca etmenlerdendir. Saç dipleriniz zorlandığı için zayıflayacaktır. Ayrıca saçı çok sıkı toplamak uzun vadede kronik baş ağrısına da sebep olabilir.Evde Saç Bakımı

Evde saçlarınıza nasıl bakabilmek ve hızlı saç uzatmak için denemeye değer birkaç formülümüz var:

 • Saç diplerine zeytinyağı ile masaj yaparak bir süre bekletmek, saç derisini besler. Ayrıca yapılan masaj sonucu saç diplerindeki kan harekete geçer ve uzama için etkili olur. Bununla birlikte zeytinyağı saçlara ışıltı verir ve sağlıklı bir görünüm sağlar.
 • Aktarlardan bulabileceğiniz badem yağını zeytinyağı ile karıştırıp kür halinde saçınıza uygulamak da uzatan ve besleyen bir formüldür.
 • Yumurta sarısı saça güç ve parlaklık sağlayan besinlerin başında gelir. Kahvaltıda muhakkak yumurta yemelisiniz. Bunun yanında haftada bir defa da yumurta sarısı ile yapacağınız saç maskesi ile saçları hem içten hem dıştan beslemiş olursunuz.
 • Pek çok sitede yılan yağının saç uzattığına dair haberler görebilir, denemek isteyebilirsiniz. Fakat bu ürün kimyasal içerdiğinden saçınıza zararı faydasından çok olacaktır.
 • Çok sık saç rengi değiştirmek saçı oldukça yıpratır ve eski haline dönmesi daha uzun zaman alır. Mecbur kalmadıkça boyatmayın, emin olun ki, kendi saç renginiz teninize en çok yakışandır. Boyatmaya illa kararlıysanız da çok ton farkı olmayan renkler tercih etmek, saç sağlığınız açısından iyi olacaktır.

Etiketler:

Hızla Saç Uzatmak İçin Konusuna 2 Yorum Yapıldı
 1. Vampirella diyor ki:

  Ben hepsini denedim saçlarım bayağa uzadı teşekkürler

  1. Eda diyor ki:

   En çok hangisinin yararını gördün

Sayfa başına git