Hızlı Kilo Verdiren Diyet

Hızlı Kilo Verdiren Diyet
7 Nisan 2016 tarihinde eklendi

Hızlı Kilo Verdiren Diyet

Bayanların başlıca sorunlarından biri fazla kilolarıdır. Bu fazla kiloları vermek gerçekten hiç kolay değildir.  Bu işlem irade ve hırs gerektiren bir durum.  Kendinize hakim  olduğunuz sürece rahat kilo verebilirsiniz.  Ama bir düğün,  mezuniyet önemli bir davet yaklaşmış ise acil kilo verilmesi gerekiyorsa hızlı  kilo  verdiren diyet bulunmaktadır.  Ama bu diyetlerde dikkatli davranmak gerekir. Çünkü bu şok diyetler insan sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir. İnsan kendini bir anda hastanede bulabilir. Hızlı kilo verdiren diyetlere baktığımızda en büyük sorun az kalori alındığı için halsizliğin ortaya çıkmasıdır. Zamanla bu büyüyüp dişlerde sarartı ve hassaslık olarak kendini gösteriyor , kemiklerde ise zayıflama ve güçsüzlük olarak  ortaya çıkıyor , bağışıklık sistemi zayıflıyor hatta saçlarda dökülme meydana geliyor .En önemlisi bu diyetler ile kilo veriyorsunuz ama sonra fazlasıyla birlikte alıyorsunuz. Bunun nedeni bu diyetlerde kiloların  yağdan  değil kastan gitmesidir.  Yağdan giden çok az diyet çeşidi vardır. Bunlardan biri hurma diyetidir.  Acil kilo vermeniz gerekiyorsa en  sağlıklı diyet çeşididir.

Hurma Diyeti

Hurma içerdiği lifler bakımından hem de içerdiği    potasyum  ve demir  elementleri sayesinde metabolizmayı  çok hızlı çalıştırıyor. Hızlı kilo verdiren diyet olarak önerilecek türdendir.  Bir haftada 5 kilo verdiriyor.

  • Hurma Diyeti Nasıl Yapılır


Hurma diyeti 3 öğünden oluşmaktadır. Üç öğünde de aynı miktarda besin  alınıyor .  Yedi tane yaş hurma ve bir kase  yağsız  yoğurttan oluşmaktadır. Hurma yoğurt ile birleştiğinde çok yararlı bir besin olarak karşımıza çıkmaktadır. Peygamber efendimiz de orucunu hurma ile açıyordu.  Yoğurdun içinde  kalsiyum , vitamin  ve protein bulunmaktadır.  Yoğurdun tok tutma özelliği olduğu için kendinizi aç hissetmeyeceksiniz.  Hurmada ki demir, potasyum, magnezyum gibi mineraller ve A, B1, D, B6, C vitaminleri vücudunuzun enerji ihtiyacını karşılayıp dinç olmanıza katkı sağlar. Hurma aynı zamanda kan şekerini de düzenler.   Gün içerisinde hurma ve yoğurttan başka hiçbir ek gıda tüketmemelisiniz . Su mutlaka içilmeli , suyu  az tüketenlerin  daha az kilo verdiği görülmüştür. Elinizden geldiğince biraz hareket ederseniz daha fazla katkı sağlamış olacaksınız. En azından günlük 15 dakika da olsa bir yürüyüş katkı sağlamış olacaktır. Elinizde yoğurt yok ise süt kullanabilirsiniz. Hurma ile süt birbirine çok yakışan iki gıda aynı zamanda. Diyet yapıldıktan sonra kilo verenler bir daha o kiloları almadıklarını söylerler. Bu da demek oluyor ki  kilolar  yağdan gitmektedir.  Kilo veriliş kişiden kişiye değişmekle birlikte bir hafta içerisinde 3-5 kilo kaybı olduğu gözlemlendi.   Genelde şeker hastalarına tavsiye edilmez. Başka önemli bilgi ise hurma diyetinin bir haftadan fazla yapılmaması gerekmektedir.  Çünkü bir zamandan sonra vücut tepki vermeyebilir. Hızlı kilo verdiren diyet olarak en masum diyet hurma diyetidir. Şunu söyleyebilirim ki zayıflamak garanti.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git